Вивчення шляхів зменшення енергетичної залежності України від імпорту нафтопродуктів

Відбулася зустріч викладачів і студентів денної та дуальної форм навчання кафедри хімічної інженерії та екології Факультету інженерії з доцентом Ташкентського хіміко-технологічного інституту Умаровою Муатар Бахтіяровною.

Зустріч була присвячена розвитку альтернативних технологій виробництва моторних палив, які є важливим напрямком для промисловості України. Такі технології дозволять залучити вітчизняну сировину (буре вугілля, горючі сланці тощо) у виробництво високоякісних бензинів та дизельних палив, зменшать енергетичну залежність країни від імпорту нафтопродуктів.

Учасники послухали лекцію «Сучасний стан та перспективи розвитку нафтовидобувної та нафтопереробної промисловості Узбекистану» і обговорили перспективи співпраці навчальних закладів з питань наукових досліджень процесів переробки синтез-газу, отриманого з різної сировини, в якісні синтетичні моторні палива.

Планується, що для студентів інженерних спеціальностей буде проведено цикл лекцій, присвячених сучасним тенденціям в хімічній промисловості та нафтопереробці в найбільших країнах світу.