Про практичний фандрайзинг і грантрайтинг

Андрій Торба,  фахівець-практик, прочитав лекцію для студентів магістратури кафедри економіки і підприємництва в рамках дисципліни Фандрайзинг і грантрайтинг.

Андрій Торба є випускником кафедри економіки і підприємництва і вже декілька років працює в різних міжнародних проєктах і програмах, виконуючи функції грантового менеджера. Сьогодні Андрій займає посаду фахівця з питань безпеки та винагород Проєкту “Трансформація комунікацій в Україні”, який виконується Кімонікс Інт. В рамках своєї роботи він дотичний до оцінки й відбору грантових заявок, а також моніторингу реалізації грантових проєктів та звітування за них.

Про практичний фандрайзинг і грантрайтинг

В рамках лекції Андрій розповів магістрам про:

• послідовність підготовки і подачі грантової заявки,
  • ключові ознаки гарно підготовленої концепції проєкту,
  • дерево проблем, і яким чином використати цей інструмент для аналізу проблеми, на вирішення якої спрямований проєкт,
  • аналіз стейкхолдерів проєкту та стратегії взаємодії із зацікавленими сторонами для успішної реалізації проєкту,
  • формулювання цілей проєкту та як вони корелюють з результатами,
  • життєвий цикл гранту та опис типової грантової програми.
Про практичний фандрайзинг і грантрайтинг

Наприкінці лекції Андрій розказав про ключових донорів, які зараз працюють в Україні, та обговорив зі студентами, де шукати можливості для ресурсів і реалізації грантових проєктів.