Гостьова лекція з професійної фінансової аналітики

Запрошена лекторка Maryna Bielodiedova (Senior Policy and Data Analyst, Data Consultant, Great Britain) провела лекцію на тему: професійна фінансова аналітика: досвід Великобританії. Захід відбувся за сприянням кафедри фінансів та банківської справи.

Гостьова лекція з професійної фінансової аналітики

Спікерка, яка співпрацює з декількома дослідницькими компаніями і університетами в Великобританії та має досвід роботи в цій галузі понад 4 роки, зазначила що фінансовому аналітику-початківцю потрібні деякі професійні навички (Hard skills):

1. В основі потрібно мати математичну базу, особливо знати статистику, аналіз даних та основи лінійної алгебри.

2. Розумітися на SQL – мові запитів, основному інструменті для «спілкування» з базою даних.

3. Вміти використовувати візуалізацію, щоб бачити, як різні метрики «поводяться» в динаміці, інтерпретувати та сприймати зміни, застосовувати інструменти Tableau та Power BI.

4. Знати мови програмування Python або R.

5. Знати як мінімум на рівні В1 англійську мову.

Гостьова лекція з професійної фінансової аналітики

Також фінансовому аналітику-початківцю потрібен деякий комплекс неспеціалізованих, надпрофесійних навичок (Soft skills):

1. Вміння спілкуватися з людьми й робота в команді.

2. Чітке дотримання Тайм-менеджменту.

3. Здатність ухвалювати рішення.

4. Фінансова грамотність.

Гостьова лекція з професійної фінансової аналітики

Maryna Bielodiedova надала студентам приклади робочих кейсів і розказала, з чого починати кар’єру фінансового аналітика, чим загрожує професії штучний інтелект, які були труднощі та складні завдання на початку карʼєри.

Гостьова лекція з професійної фінансової аналітики

Наприкінці зустрічі відбулася дискусія, в ході якої своє бачення професії фінансового аналітика і питання озвучили студенти і викладачі.

Гостьова лекція з професійної фінансової аналітики

В якості висновку Maryna Bielodiedova зазначила, що ринок праці в фінансовій аналітиці досить вимогливий, тому багато компетентностей потрібно набувати самостійно – шукати освітні матеріали та підтягувати необхідні навички.