Науковиця СНУ ім. В. Даля проаналізувала стан сучасного людства на міжнародному конгресі

Доцентка кафедри політологічних та культурологічних студій Наталія Шелковая стала єдиною від України учасницею 8-го Міжнародного конгресу USERN (Universal Scientific Education and Research Network), що проходив у Єревані (Вірменія). Вчена разом з професором Туринського університету Daniela Steila виступила в якості запрошеного спікера на віртуальній сесії з доповіддю «Total Unity as a Saving Intention and/or Paradigm of Humanity».

У своїй доповіді науковиця звернула, перш за все, увагу на всеєдність як необхідний стан сучасного людства. Для обґрунтування та доведення свого висновку дослідниця використовувала розроблену нею методологію «феномену айсбергу» і намагалася виявити ті явища, що містяться під і над «водою» айсбергу та є причинами сучасної кризи людства.

До таких явищ, з точки зору Шелкової, належать:

• персональний «маленький світ» людини, який вона видає за весь світ, більш того, бореться, і іноді дуже войовниче, за істинність тільки її бачення світу та істини;
  • не розуміння того очевидного для мудрої людини факту, що будь-яке знання завжди є «щось + невідоме, або неосяжне взагалі», тобто нічого, ніколи ми не будемо знати повністю;
  • абсолютизація розуму і нехтування давньою і мудрою «культурою серця», що призводить до парадоксу «божевільного розуму»;
  • програмування і зомбування людей за допомогою ЗМІ окремими власними структурами, які, крім політично викривленої інформації формують агресивність в людей;
  • відсутність почуття зв’язку, єдності всього існуючого, зокрема почуття єднання «Я» та «Ти»; втрата «культури серця» та здібності любити.

Усі трагедії, кризи, війни Землі є наслідком забуття людством своєї органічної єдності одного з одним, світом та Всесвітом. Лише змінивши причини, що породжують світ зла і роз’єднання, робить висновок пані Шелковая, можна відновити втрачену цілісність і гармонійність людини, суспільства і світової цивілізації.