Доцентка кафедри політологічних та культурологічних студій Наталія Шелковая виступила на пленарному засіданні XXXI Харківських міжнародних Сковородинівських читань «Метафізика серця в українській та західноєвропейській філософії» з доповіддю «Витоки філософії серця Григорія Сковороди».
У своїй доповіді на основі порівняльного аналізу слов’янської, давньоєгипетської та християнської міфології, уявлень про роль серця в житті людини та пов’язаних з ним символів у Стародавньому Єгипті, у східних слов’ян, а також у християнстві науковиця висуває та обґрунтовує гіпотезу про походження уявлень про серце у давніх слов’ян і в християнстві з давньоєгипетської міфології. Відповідно, філософія серця Сковороди, яка виросла на ґрунті давньослов’янських уявлень і вчення Христа, сягає глибоким корінням у Стародавній Єгипет.
Одним із підтверджень цієї гіпотези є культ сонця в релігіях Стародавнього Єгипту та давніх східних слов’ян, відображений, зокрема, у схожій символіці міфів (сокіл-Сонце, скарабей-Сонце-серце). І символом Бога, за Біблією, є на думку Сковороди Сонце.