СНУ ім. В. Даля збільшує практичну складову в підготовці студентів інженерних спеціальностей

СНУ ім. В. Даля продовжує активне налагодження співпраці з провідними промисловими підприємствами України з метою збільшення практичної складової в підготовці студентів інженерних спеціальностей.

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» та ГО «Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (проєкт АгрокебетиPRO) виступили координаторами зустрічі команди викладачів СНУ ім. В. Даля з провідною аграрною компанією України Kernel. В ході зустрічі команда Kernel презентувала викладачам  потужності компанії та можливості додаткового навчання і працевлаштування на її виробництвах. Університет в свою чергу презентував можливості для фахівців інженерних спеціальностей та перспективи виконання наукових досліджень на актуальні для агробізнесу тематики.

В ході першої зустрічі учасники досягли принципового консенсусу щодо подальшої співпраці. Сторони висловили намір працювати в області розбудови дуальної освіти для студентів спеціальностей: Галузеве машинобудування; Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка; Агрономія; Агроінженерія; «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» тощо.

Також викладачі університету презентували можливості та перспективи з підвищення кваліфікації для співробітників Кернел на базі лабораторій, що будуть створені в найближчі місяці за грантом “Сучасні навички для секторів інформаційних технологій, інженерії та електрики України” від проєкту USAID «Економічна підтримка України»: «Лабораторія Електромехатроніки» (ElectromechatronicsLab), «Лабораторія Електроенергетики» (EnergyLab), «Виробнича лабораторія Фаблаб» (FabLab)).

Протягом тижня після першої зустрічі відбулася профорієнтаційна зустріч команди Kernel із студентами СНУ ім. В. Даля.

Студенти побачили перспективи проходження практики та працевлаштування на підприємствах компанії, а також отримали пропозицію взяти участь в Open Agro University (https://oau.kernel.ua) –  унікальному проєкті компанії Kernel з підготовки фахівців нового покоління для роботи на підприємствах сучасного виробництва та агробізнесу.

Подальшими кроками співпраці планується укладання Меморандуму про співпрацю та долучення Kernel то вдосконалення освітніх програм підготовки студентів інженерних спеціальностей.