Відбулася гостьова лекція для студентів першого курсу усіх спеціальностей Університету за темою «Мілітаризація дитинства в Радянській Україні (1929–1941 рр.)» в рамках вивчення дисципліни «Історія України і української культури».
Лекторка – одна з провідних фахівчинь з історії 1930-х рр. в Україні, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри історії та археології Луганського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Полтава) – Нані Гогохія. Ініціатором та модератором заходу виступив кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та археології Андрій Фомін.
Спікерка акцентувала увагу здобувачів вищої освіти та гостей лекції на маловідомих сторінках історії країни 30-х рр. ХХ ст., використовуючи багатий документальний матеріал, розкрила вплив тоталітаризму на радянське дитинство та його інструментарій, провела паралелі з тоталітарним режимом у Німеччині.
Також Нані Гогохія провела історичні аналогії з тотальною мілітаризацією дитинства часів сталінського геноциду в Україні та здійсненням подібної політики на тимчасово окупованих територіях України з 2014 р. й у самій росії, а також відзначила схожі тенденції у сталінізмі та у всеохопному залученню дітей до військової підготовки, навіювання ідей смертельної боротьби за путінський режим та героїзації злочинів російської агресії.
Лекція виявилася надзвичайно захопливою, адже доведено, що тоталітарні режими намагаються повною мірою використати дітей для досягнення власних злочинних цілей.