Актуальність якісної фармацевтичної освіти очима роботодавців

Декан Факультету здоров’я людини Вадим Тарасов взяв участь у роботі тристоронньої конференції «Бізнес і освіта у фармацевтичній галузі. Рецепт ефективної співпраці», яку провела компанія «Артеріум».

Актуальність якісної фармацевтичної освіти очима роботодавців

Мета конференції: обговорення зон розвитку в сучасній системі освіти під час підготовки фахівців фармацевтичної галузі та об’єднання зусиль усіх зацікавлених сторін – представників системи освіти, приватного бізнесу та студентів – для напрацювання практичних рішень з наближення сучасної освіти до реальних потреб ринку праці.

Компанія «Артеріум» є багаторічним лідером фармацевтичного ринку України і як соціально відповідальний бізнес вважає  за важливе  підтримувати та сприяти розвитку фармацевтичної освіти в країні. Нещодавні дослідження, які «Артеріум» провела серед студентів і викладачів профільних закладів вищої освіти, свідчать про те, що підготовка фахівців фармацевтичної галузі потребує нових підходів: оновлення застарілих програм, збільшення практичного досвіду й поглиблення співпраці з бізнесом.

Актуальність якісної фармацевтичної освіти очима роботодавців

Тому тристороння конференція «Бізнес і освіта у фармацевтичній галузі. Рецепт ефективної співпраці» була присвячена перспективам розвитку сучасної фармосвіти; співпраці бізнесу із закладами вищої освіти для підготовки кваліфікованих фахівців для фармацевтичної галузі, а також обговоренню проблем невідповідності освіти потребам ринку праці та напрацюванню нових можливостей зближення закладів вищої освіти та бізнесу заради покращення якості підготовки майбутніх фахівців. Були обговорені актуальні питання (бізнес – заклади освіти – здобувачі освіти):

• Як ринок праці виглядає сьогодні?
  • Які галузі найбільш привабливі для студентів?
  • Які компетенції важливі для роботодавця?

Спікери:

• Анна Єгорова – керівник корпоративного університету Корпорації «Артеріум»;
  • Юлія Короленко – менеджер із досліджень і розробок АРТЕРІУМ ЛТД;
  • Лариса Онипко – HR-експертка, лідерка Премії HR-бренд, Eclectic Talents Group;
  • Мар‘яна Івашина – керівник служби навчання та розвитку персоналу АТ “Галичфарм“ (ТМ «Артеріум»), голова Громадської ради управління персоналом при ЛМР;
  • Владлен Володавчик – голова молодіжної громадської організації UkrTeenScience, студент 4-го курсу Навчально-наукового центру «Інститут біології та медицини» КНУ імені Тараса Шевченка;
  • Юрій Слюсар – менеджер з управління інноваційними R&D проєктами ТМ «Артеріум»;
  • Лілія Ключка – менеджер з управління портфелем проєктів ТМ «Артеріум», викладач Національного університету харчових технологій;
  • Богдан Громовик – доктор фармацевтичних наук, професор кафедри організації і економіки фармації та технології ліків Львівського медичного університету ім. Данила Галицького;
  • Олексій Савчук – доктор біологічний наук, професор, завідувач кафедри біохімії КНУ імені Т.Г. Шевченка;
  • Вікторія Васильченко – студентка 3-го курсу НФаУ (Харків), голова сектору наукової та інтелектуальної діяльності студентського самоврядування університету, організаторка заходів та копірайтерка біологічної спільноти PROФАЗА молодіжної громадської організації UkrTeenScience;
  • Григорій Дмитрів – доктор хімічних наук, доцент кафедри неорганічної хімії, декан хімічного факультету ЛНУ Франка – експерт з міжнародних відносин;
  • Олександр Кухтенко – завідувач кафедри технологій фармацевтичних препаратів Національного фармацевтичного університету, професор;
  • Поліна Вакулюк – докторка технічних наук, професорка, професорка кафедри хімії факультету природничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Щороку «Артеріум» інвестує в розвиток молоді та підтримує заклади вищої освіти, зокрема ті, які готують фахівців профільних спеціальностей фармацевтичної галузі. На сьогодні компанія має 10 навчальних проєктів, надає студентам можливість стажуватись і сприяє професійному розвитку молоді. У 2023 році Компанію «Артеріум» визнано найкращим роботодавцем фармацевтичної галузі на думку студентів відповідно до рейтингу незалежних згадувань за результатами дослідження Ernst&Young «Найкращий роботодавець – 2023».