Відбулася зустріч консорціуму RESPONSE в м. Сарагосі. У заході взяли участь близько 50 партнерів для обговорення заключного етапу проєкту. Проєкт RESPONSE надає підтримку містам-маякам Діжон (FR) і Турку (FI), а також Брюсселю (BE), Сарагосі (ES), Ботошани (RO), Птолемайде (GR), Габрово (BU) і Сєвєродонецьку (UA), допомагаючи їм забезпечувати блоки і райони позитивною енергією. Він привертає інтерес різних зацікавлених сторін, створюючи інноваційні бізнес-моделі, що дозволяють масштабувати й тиражувати рішення, що формують перевірену дорожню карту для стійких міст по всій Європі та за її межами.
Агенція регіонального розвитку Луганської області відповідає за підготовку реплікацій для Сєвєродонецька, який є одним із міст-послідовників RESPONSE. На захід були запрошені представники Агенції регіонального розвитку Луганської області: Рязанцев Олександр Іванович – завідувач кафедри комп’ютерних наук та інженерії СНУ ім. В. Даля, Татарченко Галина Олегівна – завідувачка кафедри будівництва, урбаністики та просторового планування СНУ ім. В. Даля, Рязанцев Андрій Олександрович – завідувач навчальної лабораторії «Старобільський фаховий коледж СНУ ім. В. Даля». Від міста Сєвєродонецька – Ковалевський Антон Андрійович – начальник Управління житлово-комунального господарства Сєвєродонецької міської військової адміністрації.
Дводенна програма була наповнена семінарами та дискусіями. Засідання розпочалися з урочистої промови Мігеля Анхеля Гарсія Муро, заступника по цифровій трансформації міста Сарагоса (Галузь економіки, цифровий трансформації і прозорості), і Девіда Родрігеса, керівника відділу фінансування та трансфертів CIRCE.
Після вступного слова день продовжився засіданнями комітету та семінарами, де учасники заходу мали можливість спілкування зі спікерами в режимі онлайн.
У рамках зустрічі учасники відвідали місця застосування новітніх технологій, планування реплікацій, обговорили прийняті рішення, презентували результати проекту.
Ідея полягає в тому, щоб перетворити енергетичну стійкість в прийнятну концепцію шляхом вирішення енергетичної трилеми (безпека, справедливість/доступність за ціною, екологічна стійкість) на рівні будівель, кварталів і районів у розумних містах.
Захід, що відбувся, став наступним кроком до головної мети проєкту – розробити стратегічне бачення переходу до енергетики “розумного міста“, нейтрального до зміни клімату, а також об’єднати міські інновації по всьому світу та надати містам можливість протистояти найважливішим викликам, з якими світ стикається сьогодні.