Ідеї Миколи Бердяєва – різними мовами світу

Доцентка кафедри політологічних та культурологічних студій Наталія Шелковая взяла участь у Міжнародній конференції, присвяченій 150-річчю з дня народження видатного релігійного філософа українського походження, засновника персоналізму й екзистенціалізму Миколи Бердяєва, організованої Папським університетом імені Іоанна Павла ІІ в Кракові.

Ідеї Миколи Бердяєва – різними мовами світу
The beginning of the conference. Prof. Randall Poole (College of St. Scholastica, USA) opens the conference

В конференції взяли участь вчені з 14 країн світу (США, Канада, Франція, Італія, Швеція, Чехія, Польща, Сербія, Україна, Японія та ін.). Мета конференції полягала у розгляді поглядів Бердяєва та їхнього впливу на західну філософію.

Ідеї Миколи Бердяєва – різними мовами світу
Participants and organizers of the conference headed by Sr. Teresa Obolevitch, professor of the Pontifical University of John Paul II in Krakow, Head of the Organizing Committee. Karina’s Łuszkiewicz photo

Доповідь Наталії Шелкової була присвячена порівняльному аналізу ідей Миколи Бердяєва та сучасного американського вченого, проф. університету Еморі (Атланта, США) Михаїла Епштейна. На конференції, що проходила в головному корпусі бібліотеки Папського університету імені Іоанна Павла ІІ, панувала тепла, щира, творча атмосфера, звучали різні мови світу: англійська, польська, французька, італійська, українська та ін. На перервах учасники мали змогу обмінятися думками та інформацією як наукового, так і соціально-політичного характеру, узнати, як сприймають М. Бердяєва та його ідеї в різних країнах світу.

Ідеї Миколи Бердяєва – різними мовами світу
Prof. Sławomir Mazurek, Polish Academy of Sciences, Poland and Associate Professor Nataliia Shelkovaia, Volodymyr Dahl East Ukrainian National University, Ukraine. Karina’s Łuszkiewic photo

Організатором і душею конференції була проф. Папського університету імені Іоанна Павла ІІ сестра Тереза Оболевіч. Семе вона заснувала філософські «Краківські зустрічі» («Krakow Meetings»), які відбуваються щорічно вже багато років.