Співпраця відбуватиметься за Програмою

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля і Державний історико-культурний заповідник «Межибіж» склали Програму наукової співпраці на підставі Меморандуму, підписаному в травні 2022 року.

Сторони підтримуватимуть проєкти з організації на території заповіднику археологічної, музейної, архітектурної, етнографічної практики студентів відповідних спеціальностей, спільних розвідок, розкопок, спільних наукових конференцій, семінарів. Плануються спільні підготовки публікацій у вітчизняних і міжнародних рецензованих наукових виданнях, проведення Днів СНУ ім. В. Даля в ДІКЗ.

В планах реалізація дослідження історії Південно-східної Європи Х-ХІХ ст., організація тематичних музейних експозицій. До Програми наукової співпраці входить створення на базі Заповіднику бази для проведення практики студентів, реабілітації військових за участі фахівців: істориків, археологів, психологів, реабілітологів тощо.