СНУ ім. В. Даля – учасник заходів із психосоціальної підтримки постраждалим від війни

Представниця Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля завідувачка кафедри психології та соціології, доктор психологічних наук, професорка Юлія Бохонкова взяла участь у розширеному засіданні Луганської обласної координаційної ради з розвитку охорони психічного здоров’я, яке очолила заступниця голови Обласної державної адміністрації Катерина Безгинська. Під час засідання було презентовано два документи, а саме: соціальний паспорт Луганської області та план заходів на 2024-2026 роки, які спрямовані на реалізацію Концепції розвитку охорони психічного здоров’я до 2030 року.

Регіональний план сформовано на підставі Розпорядження КМУ від 21.06.2024 року № 572-р «Про затвердження плану заходів на 2024-2026 роки з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року» та рекомендацій Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України. Основною метою «Плану заходів» є підтримка ментального здоров’я населення в рамках впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованою першої леді України Оленою Зеленською.

Соціальний паспорт має на меті систематизацію даних про соціально-економічний стан, здоров’я та освіту громадян, що дозволить ефективніше планувати соціальні програми та надавати необхідну допомогу вразливим групам населення. Він включає інформацію про осіб похилого віку, людей з інвалідністю, ветеранів війни та сім’ї загиблих, а також про наявні міжнародні проекти у сфері психічного здоров’я.

Катерина Безгинська відзначила, що необхідно приділити увагу створенню мережі послуг із психосоціальної підтримки, яка має бути доступною для внутрішньо переміщених осіб. Важливим є залучення фахівців первинної психологічної підтримки, зокрема в медичній сфері, де 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги вже уклали договори з Національною службою здоров’я України для супроводу осіб із психічними розладами.

Ці ініціативи мають на меті покращення якості психічного здоров’я населення Луганської області, забезпечуючи необхідну підтримку та інтеграцію в соціальне середовище.

У заході взяли участь керівники районних адміністрацій та представники закладів вищої освіти.