Вивчення досвіду місцевого врядування Уганди

Професорка кафедри економіки і підприємництва, керівниця Ресурсного центру зі сталого розвитку Інна Семененко відвідала Уганду в рамках навчального заходу Програми «Сталий розвиток через вдосконалене місцеве врядування (SDLG)».

Навчальний захід Програми «Сталий розвиток через вдосконалене місцеве врядування (SDLG)» присвячений дослідженню й обговоренню таких питань, як сталий розвиток, безпека та верховенство права, міграція та переміщення населення, генерація власних джерел доходів і місцевий економічний розвиток. Захід був організований Агенцією міжнародного співробітництва Асоціації муніципалітетів Нідерландів (VNG International) і проводився в м. Аруа (Уганда).

У рамках візиту Інна Семененко відвідала Університет Муні, що є державним університетом, який розпочав свою діяльність у 2013 році й обслуговує регіон Західного Нілу та частину Демократичної Республіки Конго і Південного Судану. Університет долучається до досліджень щодо вирішення проблем місцевого врядування, міграції та економічного розвитку в регіоні Західного Нілу та Уганди загалом.

Окрім цього було відвідано поселення біженців Демократичної Республіки Конго і Південного Судану, що знаходиться в громаді Кобоко. Зокрема, були обговорені ключові питання щодо інтеграції переміщеного населення до місцевої громади, їх працевлаштування, сталого економічного розвитку громади в цілому, враховуючи потенціал переміщених осіб. Інна Семененко поділилась досвідом переміщення установ та населення в Україні та проблемами відновлення економічної діяльності в громадах.

Також голова муніципалітету Аруа поділився досвідом розселення й працевлаштування біженців, політиками Міністерства торгівлі, промисловості та кооперації щодо залучення працездатного населення, створення спеціального ринку для продажу сільськогосподарської продукції, на який працевлаштовано значну кількість біженців.

У рамках візиту було обговорено можливість проведення спільних досліджень щодо економічної інтеграції біженців, впливу соціально-економічної адаптації біженців на розвиток місцевих громад, інституційної підтримки біженців у контексті їх інтеграції в місцевий ринок праці.