Традиційний Міжнародний Форум «ІT-ІДЕЯ» відбувся вдесяте

Кафедра комп’ютерних наук та інженерії Факультету інформаційних технологій та електроніки навіть в умовах сьогодення не порушила щорічну традицію та провела Х Міжнародний Форум «ІT-ІДЕЯ». Проведення заходу ініційовано завідувачем кафедри комп’ютерних наук та інженерії, д.т.н., проф. Рязанцевим О.І. й засновницею Форуму, д.т.н., проф. Скарга-Бандуровою І.С. – Senior Lecturer in Artificial Intelligence, Oxford Brookes University, Oxford, United Kingdom.

Традиційний Міжнародний Форум «ІT-ІДЕЯ» відбувся вдесяте

До організації заходу долучились:

  • д.т.н., проф. Целіщев О.Б. – проректор з наукової роботи СНУ ім. В. Даля, Київ, Україна;
  • к.т.н., доц. Білобородова Т.О. – Researcher at Saarland University of Applied Sciences, Saarbrücken, Germany;
  • д.ф. Критська Я.О. – Associate Lecturer of Faculty of Design, Technology and Environment, Oxford Brookes University, Oxford, United Kingdom;
  • к.т.н., доц. Барбарук В.М. – доцент кафедри інформаційних систем та технологій, КПІ ім. Ігоря Сікорського, Київ, Україна;
  • к.т.н., доц. Деркач М.В. – доцентка кафедри кібербезпеки, ТНТУ ім. І. Пулюя, Тернопіль, Україна;
  • к.ф.-м.н., доц. Хорошун Г.М. – доцентка кафедри комп’ютерних наук та інженерії, СНУ ім. В. Даля, Київ, Україна;
  • Матюк Д.С. – лаборант кафедри комп’ютерних наук та інженерії, СНУ ім. В. Даля, Київ, Україна.
Традиційний Міжнародний Форум «ІT-ІДЕЯ» відбувся вдесяте

Понад 70 учасників із різних куточків світу, а саме представники таких країн, як Велика Британія, Німеччина, Чехія, Польща, Китай взяли участь у Форумі. Представники українських ЗВО представили різні регіони країни: Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», Тернопільський національний технічний університет ім. І. Пулюя, Харківський національний університет радіоелектроніки, Луцький національний технічний університет, Харківський національний автомобільно-дорожній університет і, звісно, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля. Тематика Форуму направлена як на дослідницькі проєкти, так і на стартап-ідеї, пов’язані з розробкою та використанням ІТ-технологій у різних сферах і додатках.

Традиційний Міжнародний Форум «ІT-ІДЕЯ» відбувся вдесяте

Особливу увагу викликало питання довіри штучному інтелекту, якому передувала цікава і насичена доповідь дослідниці з Німеччини, к.т.н., доц. Білобородової Т.О. (Saarland University of Applied Sciences, Saarbrücken, Germany) на тему «AI in emergency, crisis response and defense. Decision uncertainty».

Традиційний Міжнародний Форум «ІT-ІДЕЯ» відбувся вдесяте

Жваву дискусію  викликалала тема «Дослідження алгоритмів системи прийняття рішень для проєктування ґрунтообробних знарядь» к.т.н., доц. Овчаренка О.А. (Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, Київ, Україна), оскільки після завершення війни саме аграрне виробництво стане потужним рушієм розвитку економіки України.

Традиційний Міжнародний Форум «ІT-ІДЕЯ» відбувся вдесяте

Також, як завжди, здобувачі вищої освіті від бакалаврів до майбутніх докторів філософії разом зі своїми науковими керівниками взяли активну участь у Форумі, отримавши чудову нагоду продемонструвати власні наукові результати, вислухати поради щодо подальшого розвитку своїх ідей, розробок, досліджень.

Цьогоріч окремою секцією були представлені роботи, виконані в рамках проєкту RESPONSE, що фінансується програмою Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт 2020». RESPONSE підтримує міста-партнери Діжон (Франція), Турку (Фінляндія), Брюссель (Бельгія), Сарагоса (Іспанія), Ботошань (Румунія), Птолемаїда (Греція), Габрово (Болгарія) і Сєвєродонецьк (Україна).

Це й робота Олексія Мишка на тему: «Інтеграція домашньої автоматизації в систему «Розумний будинок» (наукові керівниці: Деркач М.В., Білобородова Т.О.).

Традиційний Міжнародний Форум «ІT-ІДЕЯ» відбувся вдесяте

І робота Антона Сорокіна на тему: «Використання відновлюваних джерел енергії в міській інфраструктурі» (науковий керівник – Рязанцев О.І.).

Традиційний Міжнародний Форум «ІT-ІДЕЯ» відбувся вдесяте

Не оминула на сьогодні надважливий напрямок військової та волонтерської діяльності та представила власну розробку Марія Луцкевич «Інформаційна система онлайн-аукціонів для благодійних заходів» (наукова керівниця – Барбарук Л.В.).

Традиційний Міжнародний Форум «ІT-ІДЕЯ» відбувся вдесяте

Ще один значний крок щодо протезування кінцівок, а саме визначення і класифікації м’язової активності, що може допомогти людям з обмеженими можливостями після травм чи захворювань продовжувати жити повноцінним життям, зробив Данило Матюк в проєкті «Реалізація електроміографу та класифікація даних ЕМГ завдяки двошаровій нейронній мережі» (наукові керівниці: Деркач М.В., Скарга-Бандурова І.С.).

Традиційний Міжнародний Форум «ІT-ІДЕЯ» відбувся вдесяте

На кафедрі навчаються іноземні студенти, громадяни Туркменістану і Китаю, які з радістю долучаються до наукових заходів. Так, наприклад, на Форумі «ІT-ІДЕЯ 2024» Chen Xu представив проєкт «Travel Agency Website Development» (наукові керівники: Рязанцев О.І., Хорошун Г.М.).

Традиційний Міжнародний Форум «ІT-ІДЕЯ» відбувся вдесяте

Ще однією цікавою роботою визначена розробка Микити Качинського та Андрія Шапошніка «Telegram-бот «Number verifier» (науковий керівник – Барбарук В.М.), оскільки в сучасному світі перевірка мобільних номерів сприяє надійності та більш високому ступеню довіри контактним даним у різних сферах діяльності.

Традиційний Міжнародний Форум «ІT-ІДЕЯ» відбувся вдесяте

Україна зробила значний прорив у цифровізації, тому проєкт Кирила Возного «єРОЗКЛАД». Інтегроване рішення для управління навчальним процесом» (наукові керівники: Щербаков Є.В., Щербакова М.Є.) став унікальною ідеєю, що сприятиме підвищенню якості навчання, зручності користування єдиною платформою та ефективності комунікації між усіма учасниками навчального процесу.

Традиційний Міжнародний Форум «ІT-ІДЕЯ» відбувся вдесяте

Надзвичайно приємно було бачити зацікавленість учасників Форуму, про що свідчіть велика кількість представлених дослідницьких проєктів і стартап-ідей, як на локації університету в столиці, так і в режимі онлайн.

Окрім згаданих раніше доповідей, в секції «ІТ для навчання та роботи» було представлено найбільше доповідей: Ірина Зінченко «Розробка віджету для керування роботою ПК» (наукова керівниця – Шумова Л.О.), Артем Чекушкін «Розробка віртуального асистента розкладу ЗВО» (наукові керівниці: Деркач М.В., Критська Я.О.), Владислав Блажків «Продуктивність алгоритмів ШІ на ПК з обмеженими ресурсами: вплив вибору технологій» (наукова керівниця – Барбарук Л.В.). 

У секціях «Дослідження в ІТ-галузі» й «Ігрові технології та віртуальна реальність» були представлені та обговорені проєкти: Андрій Кобилін «Інструменти для обробки аудіозапису та виокремлення характеристик для машинного навчання» (наукові керівники: Рязанцев О.І., Хорошун Г.М.); Євген Жушма «Проєктування нейронних мереж для прогнозування та зведення матеріальних балансів у нафтопереробній промисловості» (науковий керівник – Кардашук В.С.); Данило Колєснік, Петро Мацегора, Едуард Ніконенко «Розробка гексагональних шахів: нова форма стратегічної гри для сучасної аудиторії» (науковий керівник – Кобилін О.А.); Петро Мацегора «Підтримка, встановлення та налаштування ігрових серверів на Windows та Linux»; Сергій Князєв «Розробка гри “Kōbō”» (науковий керівник – Барбарук Л.В.).   

Взагалі була представлена широка тематика доповідей, а саме – розумні міста та пристрої, ІТ в біології та медицині, технології тестування та кібербезпеки, розробки для промисловості та агропромислового комплексу, розробки для економічної інфраструктури, веб та мобільні додатки – всі вони є перспективними напрямами в ІТ-індустрії та цікавими для сучасної молоді.

Багато учасників вже не вперше беруть участь У Форумі, і представлені ними розробки мають подальше продовження на всеукраїнських конкурсах, наукових публікаціях тощо.  Про високий рівень самих учасників і гостей свідчить активне та професійне обговорення результатів доповідей і взаємна підтримка,  якість підготовлених тез і виступів. 

Всі учасники отримали сертифікати, за результатами роботи буде опубліковано збірник тез.