Центр ветеранського розвитку відкрито на базі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля у Києві.
Ректорка СНУ ім. В. Даля, доктор технічних наук, професор Ольга Поркуян, відкриваючи захід, зазначила: «Наша країна проходить через надзвичайні випробування. Війна спричиняє трагедії як на національному, так і на особистісному рівні. Наші співгромадяни-ветерани потребують допомоги й підтримки, і тому СНУ ім. В. Даля в цій будівлі, яку нещодавно ми отримали, відкриває Центр розвитку ветеранів. Вважаємо, що це дуже важливо. Університет має достатній організаційний, науковий та людський потенціал для надання повного спектра соціальних і реабілітаційних послуг для ветеранів з Луганщини та їх родин».
«Центр стане потужним хабом для реалізації державної ветеранської політики, адже тут, у столиці, перебуває багато ВПО з Луганщини – зокрема, це родини наших захисників і захисниць. А ще – осередком підготовки кваліфікованих фахівців, які допомагатимуть повертатися до цивільного життя колишнім військовим. Саме профіль освітньої діяльності СНУ ім. В. Даля – право, фінанси, управління бізнесом, психологія – допоможе нашим ветеранам отримати необхідні навички для того, аби знову стати успішними в цивільному житті», – зазначив очільник Луганщини Артем Лисогор.
«Наразі в Україні вже відкрито 22 центри ветеранського розвитку в рамках проєкту Міністерства у справах ветеранів. Вони є важливою складовою формування й реалізації державної політики у сфері професійної адаптації й зайнятості ветеранів війни, зокрема юридичної та іншої допомоги в межах реінтеграції від військової служби до цивільного життя», – зазначила Юлія Кіріллова, заступниця Міністра у справах ветеранів України, яка також долучилась до заходу.
У заході також взяли участь Анатолій Остапенко, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, представники Спілки ветеранів війни, військовослужбовців та ВПО Луганської області, ГО «Асоціації підприємців-ветеранів АТО», Департаменту поліції особливого призначення «Об’єднана штурмова бригада Національної поліції «Лють», Наглядової ради університету, керівники підрозділів Університету – всі ті, хто переймається проблемами ветеранів, працюватимуть для розвитку Центру і самі ветерани.
Презентуючи новостворений Центру ветеранського розвитку, його керівник, доктор технічних наук, професор Вадим Тарасов зазначив: «Створення Центру саме на базі СНУ ім. В. Даля є цілком виправданим ще й тому, що понад 1800 військових і членів їх родин навчалися і продовжують навчання в Університеті».
Доктор психологічних наук, професор Юлія Бохонкова, відповідальна за створення простору медіації, соціально-психологічної адаптації та супроводу, розповіла: “Ми не тільки відкриваємо новий підрозділ Університету, ми продовжуємо роботу, розпочату ще в 2019 році, коли за підтримки Міністерства у справах ветеранів і за проєктом Університету НОРД (Норвегія) ми навчали/перенавчали ветеранів і членів їх родин – надавали нову професію, навчали писати проєкти і реалізовувати їх, працювали над підвищенням соціально-психологічної адаптованості до нового життя. Два роки ми займалися практичною реалізацією того проєкту і будемо продовжувати цю роботу. Ми разом шукатимемо ті сенси життя і життєстійкість, які необхідні нашим ветеранам».
Доктор технічних наук, професор Олег Захожай розповів про застосування XR-технологій для соціальної адаптації дітей і дорослих з аутистичним спектром і іншими порушеннями функціональності, реальні кейси використання XR для підтримки реабілітаційних процесів.
Під час заходу до професійного свята – Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку Артем Лисогор вручив Знак пошани «Захиснику Луганщини» Андрію Каньшину, колишньому оператору телебачення та режисеру НТРК «ІРТА», ТРК «СТВ» (м. Сіверськодонецьк), ТРК «Акцент» (м. Лисичанськ), оператору знімальної групи телеканалу «Еспресо» у Луганській області, а тепер вже працівнику СНУ ім. В. Даля і ветерану.