Кафедра історії, археології та туризму Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, кафедра вітчизняної та зарубіжної історії Горлівського інституту іноземних мов ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», а також Державний історико-культурний заповідник «Меджибіж», які об’єднують свої зусилля в підготовці висококваліфікованих фахівців в галузі історичної науки, відповідно до меморандумів про співпрацю підвели підсумки та визначили перспективи у подальшому розвитку навчальної польової археологічної практики.
В заході взяли участь керівники, науковці, викладачі, студенти обох ЗВО, а також представники ДІКЗ «Меджибіж»: Погорелець О. Г. – директор, Вєтров В. С. – завідувач сектору «Археологія», Надворняк О. В. – науковий співробітник сектору археології ДІКЗ «Межибіж», координатор проєкту «Terra Amadociae», Костенко І. М. – реставратор II категорії, керівник центру реставрації.
Спікер заходу проф. Бровендер Ю.М. представив презентацію розвитку археологічного напрямку в системі професійної освіти СНУ ім. В. Даля та ГІІМ ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» у період 2017-2024 років.
Підбиваючи підсумки, учасники заходу акцентували увагу на тому, що археологічні практики є не тільки активним засобом формування професійних компетентностей у майбутніх фахівців з історії та археології, але й справжньою школою життя, де системно відбувається реалізація триєдиної задачі педагогічного процесу – навчання, виховання та розвитку.
Викладачі та здобувачі вищої освіти СНУ ім. В. Даля та ГІІМ висловили ширу вдячність керівництву та співробітникам Державного історико-культурного заповідника «Меджибіж» за підтримку та створення ними відповідних умов для успішного проходження бакалаврами та магістрами двох переміщених вишів східноукраїнського регіону навчальної польової археологічної практики.