Підготовка до навчальної польової археологічної практики

Кафедра історії, археології та туризму Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, кафедра вітчизняної та зарубіжної історії Горлівського інституту іноземних мов ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», а також Державний історико-культурний заповідник «Меджибіж», які об’єднують свої зусилля в підготовці висококваліфікованих фахівців в галузі історичної науки, відповідно до меморандумів про співпрацю підвели підсумки та визначили перспективи у подальшому розвитку навчальної польової археологічної практики.

В заході взяли участь керівники, науковці, викладачі, студенти обох ЗВО, а також представники ДІКЗ «Меджибіж»: Погорелець О. Г. – директор, Вєтров В. С. – завідувач сектору «Археологія», Надворняк О. В. – науковий співробітник сектору археології ДІКЗ «Межибіж», координатор проєкту «Terra Amadociae», Костенко І. М. – реставратор II категорії, керівник центру реставрації.

Підготовка до навчальної польової археологічної практики

Спікер заходу проф. Бровендер Ю.М.  представив  презентацію розвитку археологічного напрямку в системі професійної освіти СНУ ім. В. Даля та ГІІМ ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» у період 2017-2024 років.

Підбиваючи підсумки, учасники заходу акцентували увагу на тому, що археологічні практики є не тільки активним засобом формування професійних компетентностей у майбутніх  фахівців з історії та археології, але й справжньою школою життя, де системно відбувається реалізація триєдиної задачі педагогічного процесу – навчання, виховання та розвитку.

Викладачі та здобувачі вищої освіти СНУ ім. В. Даля та ГІІМ висловили ширу вдячність керівництву та співробітникам Державного історико-культурного заповідника «Меджибіж» за підтримку та  створення ними відповідних умов для успішного проходження бакалаврами та магістрами двох переміщених вишів східноукраїнського регіону навчальної польової археологічної практики.