Вшанували перших героїв російсько-української війни

Студенти СНУ ім. В. Даля вже традиційно взяли участь у заходах з відзначення Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Напередодні пам’ятного дня студенти зробили білих янголів – символів Героїв першої перемоги у битві, що триває.

Вшанували перших героїв російсько-української війни

Цей День відзначається щороку 20 лютого згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні».

Саме в ці дні під час Революції гідності у 2014 році протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піка. Із 18-го по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померли ще понад 20 протестувальників.

Небесна сотня – це 107 загиблих учасників Революції гідності, а також активісти Майдану, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на сході України. Назва «Небесна сотня» виникла за аналогією з основними структурними одиницями Самооборони Майдану – сотнями. Уперше вона пролунала під час прощання із загиблими на столичному Майдані Незалежності 21-22 лютого 2014 року.

105 Героям Небесної сотні посмертно присвоєно звання Героїв України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

До Героїв Небесної Сотні належать люди різних національностей, віросповідання, освіти, віку. Наймолодшому з них, Назарію Войтовичу, було 17 років, найстаршому, Іванові Наконечному, – 82 роки. Зі 107 Героїв Небесної Сотні троє – жінки: Антоніна Дворянець, Ольга Бура та Людмила Шеремет.

Цьогоріч пам’ять Героїв Небесної Сотні Україна вшановує з гаслом: «Герої першої перемоги у битві, що триває». Це гасло є суголосним із ключовою тезою двох попередніх років, з якою відзначали День Героїв Небесної сотні: «Небесна сотня – перші герої російсько-української війни».