105-річчя Університету. Успіх і перспективи

Відбулася зустріч адміністрації СНУ ім. В. Даля з партнерами-стейкхолдерами, присвячена 105-й річниці Університету.

Мета зустрічі – поділитися досягненнями, стратегічним баченням розвитку, обговорити майбутнє освіти та роль університету в цьому процесі, а також отримати цінні відгуки.

Захід відкрила ректорка Університету, доктор технічних наук, професорка Ольга  Поркуян.

Пані Ольга розповіла про історичний шлях Університету, традиції, що допомагають долати труднощі, розуміння його місії, взаємну підтримку, допомогу партнерів – все, що дозволило вистояти університету після переміщення в 2014 році і дає впевненість у спроможності пройти й випробування, пов’язані з повномасштабним російським вторгненням і другим переміщенням.

«Наша країна переживає зараз складні часи, ми всі працюємо в умовах невизначеності. Всі зусилля країни спрямовані на те, щоб вистояти в цій війні, тож мабуть, всі ми стикаємося з нестачею ресурсів і кадрових, і фінансових. Життя й діяльність у таких умовах потребує концентрації зусиль на пріоритетних напрямах», – зазначила Ольга Вікторівна.

Згідно з оновленою Стратегією розвитку Університету пріоритетними напрямками колективом визначені:

  • відновлення матеріально-технічної бази університету;
  • впровадження інновацій в освіті і науці;
  • інтернаціоналізація, як джерело найкращого міжнародного досвіду;
  • широке впровадження цифровізації, як основного сучасного інструменту в будь-якій діяльності;
  • акцент у підготовці фахівців на актуальності програм для ринку праці.

За два з половиною роки діяльності Університету в Києві, зазначила Ольга Поркуян, були  облаштовані три локації, створено 12 нових лабораторій, 4 комп’ютерних класи, 4 мультимедійні аудиторії, обладнані найсучаснішим освітнім обладнанням. Планується реконструювати отриману будівлю. Запроваджено 28 нових освітніх програм, опублікувано 2305 наукових статей, в тому числі 353 – у Scopus and WoS. Виконано 44 міжнародних проєкта. Університет плідно співпрацює з громадами, як Луганської області, так і тут, у Києві.

Очільниця Університету подякувала колегам за стійкість, енергію, відданість цінностям спільноти, а також партнерам за підтримку і співпрацю.

Проректор з наукової діяльності Університету, доктор технічних наук, професор Олексій Целіщев розповів про хід розбудови сучасного університетського простору. Тему його відновлення продовжила голова Благодійного фонду «Новий університет» Яна Білоус.

Про успішний стратегічний напрямок роботи Університету – міжнародну діяльність, міжнародну співпраця, академічну мобільність, участь у міжнародних проєктах та програмах – доповів проректор з науково-педагогічної роботи, економіки та розвитку Руслан Галгаш.

Про продуктивне залучення стейкхолдерів в освітній процес при підготовці майбутніх правників на прикладі співпраці з Вишгородським районним судом Київської області розповіла декан Юридичного факультету, кандидат юридичних наук, доцентка Олена Арсентьєва.

Керівниця наукового парку Університету, доктор технічних наук, професорка Марина Лорія представила розвиток інноваційної діяльності та підвищення конкурентоспроможності університету – науковий парк працюватиме у тісній співпраці з бізнесом для створення інноваційних рішень та їхнього впровадження у виробництво.

Голова ГО «Фундація Простір», одного з  ключових партнерів Університету протягом останніх 10 років, декан Факультету інженерії, кандидат технічних наук Сергій Кудрявцев розповів про реалізацію наукових та освітніх проєктів.

Доктор психологічних наук, професорка, завідувачка кафедри психології та соціології Юлія Бохонкова представила важливий напрямок діяльності Університету – організацію психологічної допомоги та супроводу усіх, хто цього потребує.

Про участь Університету у програмах реабілітації військовослужбовців, які повернулися з фронту розповів доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри інформаційних технологій та програмування Олег Захожай.

Директор Інституту післядипломної освіти та професійних кваліфікацій Андрій Шевцов розповів про одну з актуальних ініціатив Університету – створення центрів професійних кваліфікацій, які дозволять людям здобувати та підтверджувати професійні кваліфікації, що підвищить їх конкурентоспроможність на ринку праці.

Своїми думками про співпрацю з Університетом поділилися представники підприємств-партнерів: Сергій Павловський,  Юрій Персій, Едуард Фільчаков, Віталій Бочелюк, Інна Хоменська, Валентина Потапова,  Юрій Кузін, Михайло Войтовик, Сніжана Рогачева, Дмитро Овсянніков.

Святкова зустріч завершилася екскурсією Будинком Митрополита на території Національного заповіднику Софія Київська, де й відбувся захід.