Керівництво СНУ ім. В. Даля, ректорка Ольга Поркуян, перший проректор Дмитро Марченко, голова Студради Університету Анастасія Андрійченко, в числі представників 30 закладів вищої освіти зі всієї України взяли участь у заході «Університети в екосистемі «Ти як?», приуроченому до впровадження Програми на рівні закладів вищої освіти у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської з розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
Виступаючи на заході, Олена Зеленська зазначила:
«Якщо раніше заклади вищої освіти були передусім про знання, то в умовах виживання, в яких ми опинилися, вони про збереження студентів – фізичне та ментальне.
Ось чому в навчальні курси, у саму філософію університетського середовища має бути вмонтована турбота про ментальне здоров’я. Як на академічному рівні – у вигляді програм, дисциплін, так і на етичному – у вигляді максимальної людяності й чутливості одне до одного.
Тридцять п’ять відсотків викладачів стверджують, що можуть упоратися зі стресом, а 52 % студентів зізнаються, що потребують психологічної допомоги. Такі результати опитування, яке Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» провела нещодавно, щоб оцінити рівень професійного вигорання й тривожності в закладах вищої освіти. Свої виклики у викладачів, які так само недосипають через нічні обстріли, однак зранку йдуть в аудиторії.
Сьогодні говорили, як підтримати тих, хто навчається, і тих, хто навчає, із представниками спільноти закладів вищої освіти, які впроваджують Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?»: ректорами, проректорами та лідерами студентського самоврядування 30 закладів вищої освіти з 20 областей України.
Дев’яносто відсотків із них готують важливих для всіх нас спеціалістів – психологів. Але й самі учасники навчального процесу потребують щоденної метальної підтримки.
- У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я у 97 % закладів вищої освіти вже функціонують психологічні служби.
- У низці працюють центри ментального здоров’я, інтерактивні простори «Турбота про себе», молодіжні центри, центри розвитку студентства, коворкінги, проводять психологічні воркшопи, організують групи підтримки.
- 52 фахівці закладів вищої освіти пройшли навчання в Академії психічного здоров’я, 20 кураторів ЗВО опанували навички першої психологічної допомоги.
Так наші університети стають хабами психологічної безпеки, де спільний процес пізнання дає зцілення всім учасникам».
Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді Олени Зеленської – здійснює Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України за експертної підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).