У 2025 році кафедра дизайну та індустрії моди продовжила співпрацю зі стейкхолдерами. Така взаємодія є важливою складовою діяльності з розвитку та удосконалення освітньої програми підготовки здобувачів вищої освіти.
У квітні відбулося публічне обговорення освітньо-професійної програми «Графічний дизайн та фешн індустрія» другого (магістерського) рівня вищої освіти у комунікації з роботодавцями та іншими зацікавленими сторонами.


Під час розширеного засідання кафедри дизайну та індустрії моди взяли участь викладачі кафедри та стейкхолдери:
1. Василенко Вікторія Миколаївна – завідувачка кафедри комп’ютерних технологій дизайну і графіки Національного авіаційного університету, к.т.н., доц., директорка поліграфії «POLYGreen».
2. Цимбал Олена Миколаївна та Цимбал Тетяна Валентинівна – дизайнери одягу та текстилю, засновниці Fashion&LifeStyle бренду «HELISSEN».
3. Фролов Іван Васильович – засновник і креативний директор бренду «FROLOV» ТОВ «Фролов ХАРТ», к. мист., доцент кафедри моди і стилю Київського національного університету технологій та дизайну,
4. Корсуненко Григорій Іванович – директор ТОВ «Київський будинок моделей».
5. Іванова Людмила Іванівна – директорка ТОВ «Дана-мода».
6. Місюренко Геннадій Валентинович – директор ТОВ «Рубіжанська панчішна мануфактура» та Банд Ольга Вікторівна – головний технолог підприємства, випускниця кафедри ДІМ.
7. Легенький Юрій Григорович – художник монументального мистецтва, д.філос.н, проф., член Спілки дизайнерів України.
Метою зустрічі було обговорення освітньо-професійної програми з підготовки здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня за спеціальністю 022 Дизайн, а також актуальних вимог ринку, потреб роботодавців, очікування здобувачів освіти.
Стейкхолдери надали цінні зауваження, підтримали вектор розвитку програми та відзначили її актуальність для ринку праці.



Результати зустрічі (09.04.2025):
1. Підтверджено актуальність програми.
Іванова Л.І, Корсуненко Г.І., Фролов І.В., Василенко В.М., Цимбал О.М. підтвердили, що інтеграція графічного дизайну з фешн-індустрією відповідає сучасним вимогам ринку креативних індустрій.
2. Отримано експертні рекомендації щодо удосконалення змісту програми, зокрема:
Василенко В.І. запропонувала активніше використання ШI-інструментів для графіки й візуалізації, а також звернути увагу на програмне забезпечення.
Іванова Л.І. внесла пропозицію додати дисципліну «Матеріалознавство текстильних матеріалів».
Фролов І.В. звернув увагу на посилення модулів з бренд-менеджменту та просування дизайнерських продуктів.
Корсуненко Г.І. висловив думку щодо додавання дисциплін, пов’язаних з основами ведення бізнесу в галузі графічного дизайну та фешн індустрії.
Цимбал Т.В. зазначила, що об’єднання таких напрямків, як графічний дизайн та фешн індустрія, це дуже сучасно та затребувано на ринку праці. Майбутні фахівці мають бути зацікавлені в поєднанні креативності з цифровими технологіями, розумінні тенденцій фешн-індустрії, опануванні сучасних інструментів дизайну та розвитку підприємницького мислення.
3. Розширено коло партнерства.
Досягнуто домовленості про співпрацю з провідними підприємствами фешн індустрії, поліграфії та засновниками модних брендів щодо проходження практик і стажувань здобувачами вищої освіти.
4. Отримано позитивну оцінку професійних компетентностей та програмних результатів навчання.
Програма була схвалена за формування міждисциплінарних навичок: поєднання візуальної комунікації, стилістики, технологій та менеджменту.
5. Схвалено впровадження модульного підходу.
Учасники підтримали ідею запровадження гнучкого навчального плану, що дозволяє адаптувати освітню траєкторію під індивідуальні запити здобувачів вищої освіти та роботодавців.
Завідувачка кафедри, к.т.н., доц. Ріпка Г.А. подякувала стейкхолдерам за виявлену зацікавленість до ОП та зазначила, що такі зустрічі дозволяють об’єктивно оцінити практичні вимоги щодо професійних навичок майбутніх фахівців, а також обговорити недоліки програми, напрацювати пропозиції щодо її модернізації з метою посилення професійних компетентностей і досягнення програмних результатів навчання.
Гарант ОП «Графічний дизайн та фешн індустрія», д.т.н., проф. Березненко С.М. висловив щиру подяку всім учасникам за плідний діалог, експертні поради та активну участь у формуванні якісної дизайнерської освіти.