16 квітня студенти Старобільського і Донецького фахових коледжів СНУ ім. В. Даля зустрілися з Приймальною комісією та колективом Аграрного факультету Університету й взяли участь в онлайн Дні відкритих дверей для випускників коледжів.
Знайомство з Аграрним факультетом розпочалося зі вступного слова в.о. декана факультету Олексія ЦЮКА, який привітав гостей та представив основні спеціальності й освітні програми, за якими здійснюється підготовка, а також наголосив на важливості аграрних та інженерних професій у сучасних умовах. Він підкреслив, що підготовка висококваліфікованих фахівців в аграрній галузі є ключовою складовою енергетичної та екологічної безпеки держави та її післявоєнного відновлення.
Разом із керівником факультету майбутніх абітурієнтів привітали працівники Приймальної комісії Тетяна ЛУК’ЯНЮК і Леся ЛЕЛЮХ.

Захід розпочався з ознайомленням з освітньою програмою «Агрономія» за спеціальністю Н1 Агрономія. Завідувач кафедри агрономії та землеустрою Сергій ХАЛІН інформативно та детально ознайомив майбутніх абітурієнтів із професією агронома, яка входить до числа найбільш дефіцитних та затребуваних в Україні. Агрономи потрібні на багатьох великих сільськогосподарських підприємствах, у фермерських господарствах найрізноманітніших об’ємів і профілів, а також в тепличних господарствах і в плодорозсадниках.

Завідувач кафедри ветеринарії та тваринництва Валентина МОГУТОВА представила спеціальності G13 Харчові технології, H2 Тваринництво та H6 Ветеринарна медицина. Підготовка за освітньою програмою «Харчові технології» передбачає отримання знань та оволодіння професійними навичками із сучасних технологій харчових виробництв, розробки нових видів продукції функціонального та профілактичного спрямування, контролю та управління виробництвом і якістю продукції згідно з європейськими вимогами.

Сфера професійної діяльності випускників за спеціальністю H2 Тваринництво охоплює організацію діяльності великих, середніх та малих господарств із виробництва й переробки продукції тваринництва, сприяння зростанню продуктивності тварин методами сучасної селекції та біотехнології.

Майбутні лікарі ветеринарної медицини оволодіють методами, методиками та технологіями клінічної й лабораторної діагностики хвороб тварин, їх профілактики та лікування хворих тварин, а також методами, методиками та технологіями проведення наукових досліджень.

Завідувач кафедри механізації сільського господарства Григорій МЕЛКОНОВ ознайомив молодь із діяльністю кафедри, професорсько-викладацьким складом та освітньою програмами за спеціальністю H7 Агроінженерія. Особливий акцент було зроблено на сучасні методи навчання та можливості для подальшого кар’єрного зростання студентів, високу заробітну плату в агросекторі та конкурентоспроможність на ринку праці.

Під час зустрічі з випускниками було зазначено про переваги навчання на аграрному факультеті, участь молоді у фестивалі студентської науки, наукових гуртках, спортивних та культурно-масових заходах факультету та університету, студентському самоврядуванні.

Майбутні абітурієнти цікавились умовами навчання, проживання в гуртожитках університету та кількістю бюджетних місць на факультеті. Особливо активно обговорювалося питання перспектив працевлаштування для випускників факультету.

Дякуємо директору Старобільського фахового коледжу Жмуренко Надії Володимирівні та директору Донецького фахового коледжу Внуковій Олені Володимирівні за сприяння у проведенні профорієнтаційної зустрічі.