СНУ ім. В. Даля став не лише активним учасником, а й співорганізатором V всеукраїнської науково-технічної інтернет-конференції «НОВІТНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ МІСЬКОГО БУДІВНИЦТВА ТА ГОСПОДАРСТВА», яка пройшла 23-25 квітня 2025 року у м. Рівне.
Мета конференції – обговорення та аналіз вирішення наукових проблем розвитку та відновлювання міст, новітніх трендів і перспектив просторового розвитку міських утворень, нових поглядів на визначення та моделювання міської мобільності, сучасних підходів до енергоефективності міських будівель і споруд, інноваційних методів розрахунку інженерних конструкцій будівель та споруд, обґрунтування напрямів запровадження новітніх технологій управління розвитком міст.
Професор кафедри «Будівництва, урбаністики і просторового планування» Татарченко Галина Олегівна на пленарному засіданні доповіла про перспективи «розумного» розвитку міст. Представили свої роботи магістр Паніна Наталья та аспірант Беспалий Дмитро – «Оцінка енергетичних потреб навчальних корпусів».
Доцент кафедри Білошицька Наталія Іванівна спільно зі студентами представила доповіді:
- з Вихрук Оксаною – «Ефективні конструкції для відновлення будівель і споруд»;
- з Шабельником Костянтином – «Міська мобільність як основа сталої транспортної інфраструктури»;
- із Саржевським Владиславом – «Сталий розвиток сучасних міст: проблеми та шляхи їх подолання».
Доцент Соколенко Валерій Михайлович, ст. викл. кафедри Соколенко Костянтин Валерійович розглянули проблеми «Законодавчі аспекти повоєнного відновлення територій» та «Містобудівні принципи та загальні підходи до засад відновлення урбанізованих територій та міст, що зазнали руйнації».
Доцент Білошицький Микола Володимирович, ст. викл. Татарченко Захар Сергійович та аспірант Чорний Євген Ігорович продовжили цю тему та розглянули «Дослідження пошкоджень будівель і споруд внаслідок бойових дій та можливостей їх подальшого відновлення».
Доцент Уваров Павло Євгенович та ст. викл. Шпарбер Марина Євгенівна порушили питання про «Особливості моделювання організаційно-технологічних рішень процесів ліквідаційного циклу об’єктів будівництва».
Цікавий обмін знаннями, дослідженнями та перспективами ще раз засвідчив високий рівень наукової та творчої діяльності вчених різних поколінь.