Представники Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля взяли участь у 1-му міжнародному вебінарі та круглому столі в межах проєкту SusPharma. Захід був присвячений актуальним питанням сталого розвитку у фармацевтичній галузі та зібрав фахівців із провідних європейських університетів і фармацевтичних компаній.

Учасниками від СНУ ім. В. Даля стали:
- Вадим Тарасов, Ольга Захарова, Ольга Любимова-Зінченко (кафедра фармації, виробництва та технологій Факультету здоров’я людини),
- Вікторія Мохонько (кафедра хімічної інженерії та екології Факультету інженерії),
- доцентка кафедри фармації, виробництва та технологій Олена Корчуганова, яка в межах проєкту SusPharma презентувала модель виробництва фурфуролу — важливої сировини для фармацевтики.


Під час заходу обговорювались новітні наукові підходи до зменшення екологічного навантаження в галузі, впровадження штучного інтелекту та біотехнологій у фармацевтичне виробництво. Зокрема:
- проф. Аліна Балу (Університет Кордови, Іспанія) розповіла про завдання й перспективи проєкту SusPharma;
- проф. Паоло Грєко (Університет Федеріко ІІ, Неаполь, Італія) — про застосування штучного інтелекту у фармації;
- проф. Нурхат Нураджи (Університет Назарбаєва, Казахстан) — про використання біомаси у виробництві лікарських засобів;
- д-р Весна Мідделькуп (компанія VITO, Бельгія) — про 3D-друк каталізаторів;
- к.х.н. Олександр Покуца (Університет Кордови) — представив власні розробки на основі фурфуролу;
- чл.-кор. НАНУ, проф. Тетяна Кулік (стажування у Кардіфському університеті, Велика Британія) поділилась досвідом публікацій у провідних наукових журналах;
- д-р Емілія Паоне (Університет Реджі-Калабрія, Італія) — виступила з доповіддю про один із напрямів сталого розвитку фармацевтики.







Після завершення вебінару відбувся круглий стіл, який модерував представник компанії Johnson & Johnson (Іспанія) д-р Хесус Альказар. До обговорення активно долучились представники СНУ ім. В. Даля.

Учасники дискусії обговорили ключові питання:
- як знизити E-фактор у фармацевтичному виробництві;
- які технології сприяють зменшенню відходів при виробництві активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ);
- як використовувати біомасу у виробництві АФІ.
Кафедра фармації, виробництва та технологій СНУ ім. В. Даля висловлює щиру подяку організаторам заходу за можливість долучитися до обговорення глобальних викликів та майбутнього фармацевтичної науки.