Психологічну допомогу ветерани і ветеранки можуть отримати як через програми Національної служби здоров’я України, так і в межах проєктів, які реалізовують громадські організації, фонди та інші надавачі послуг. Також захисників і захисниць послугами психологів забезпечує Міністерство у справах ветеранів – для цього створено реєстр, де можна знайти фахівця.
Як скористатися можливістю?
Захисники і захисниці можуть отримати психологічну допомогу за направленням сімейного лікаря – у державних і комунальних медичних закладах, а також у центрах психічного здоров’я та реабілітації. Тут передбачено індивідуальні або групові консультації з психологом, психотерапію, а за потреби – консультацію психіатра та медикаментозну підтримку.
Також можна обрати фахівця з реєстру постачальників послуг з психологічної реабілітації для ветеранів і ветеранок та членів їхніх сімей:
👉 https://mva.gov.ua/veteranam/perelik-subektiv-nadannya-poslug-vkluchenih-do-reestru-subektiv-nadannya-poslug-iz-psihologichnoi-dopomogi-dlya-veteraniv-i-chleniv-ih-simey
Звернутися до цих фахівців можна самостійно або через сімейного лікаря. Оплату послуг забезпечує Міністерство у справах ветеранів.
Психологічна підтримка – це шлях до збереження ментального здоров’я, яке так само важливе, як і фізичне.
Інфокампанія «Можливості для ветеранів та ветеранок» реалізовується в межах партнерства Мінветеранів та Програми реінтеграції ветеранів, яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США.