У СНУ ім. В. Даля відбулася Конференція трудового колективу – вищого органу університетського самоврядування. В заході в онлайн/офлайн режимі взяли участь 317 делегатів.
Ректорка СНУ ім. В. Даля Ольга Поркуян представила звіт щодо діяльності у 2021/2022 навчальному році, який відзначився стрімким розвитком університету під час осіннього семестру і оперативним подоланням викликів у весняному завдяки дуже напруженій та ефективній праці.
В першому семестрі було досягнуто прогресу практично з усіх ключових показників ефективності діяльності, що були заплановані й визначені в Стратегії розвитку університету до 2030 року, університет піднявся на десятки позицій у рейтингах вищих закладів освіти України, увійшов до міжнародного рейтингу QS.
Кадровий склад збільшився на 279 осіб після завершення процесу приєднання Луганського національного аграрного університету, в цілому збережений і контингент студентів.
Щодо забезпечення безперервності освітньої діяльності і відповідної якості, зокрема, були акредитовані дві магістерські освітні програми (Екологія та Інформаційні системи та технології), ще за освітніми програмами Культурологія (третього рівня вищої освіти), Транспортні технології на залізничному транспорті (другого рівня вищої освіти), Фармація, промислова фармація (першого рівня вищої освіти) акредитацію проведено по спрощеній процедурі в умовах воєнного стану. Для подовження дії сертифікатів про акредитацію спеціальностей до МОН направлений лист з переліком ще 11 сертифікатів, що підлягають подовженню терміну дії.
Подано до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти для проходження акредитації ще 23 освітні програми, в тому числі запроваджені в Луганському національному аграрному університеті. До того ж в цьому році був оголошений прийом на 5 нових освітніх програм.
Щодо інформаційної складової діяльності, зокрема, після евакуації університету одразу почалися роботи з відновлення інформаційних ресурсів університету. В короткий термін була відновлена робота основного інформаційного ресурсу, що забезпечило можливість стабільного продовження освітнього процесу в дистанційному режимі та інформаційного забезпечення управління університетом.
Успішність наукової діяльності відображена в оцінці наукових досягнень колективу у визнаних рейтингах, де університет покращив свої позиції. Це Консолідований рейтинг закладів вищої освіти України, «ТОП-200 Україна 2022», рейтинг наукометричної бази SCOPUS. Також університет за обсягами фінансування наукових досліджень з держбюджету входить у ТОП-50 українських ЗВО, за даними Укрпатенту за 2021 рік посідає 8-е місце з винахідницької активності серед закладів вищої освіти МОН України. Популяризація результатів наукових досліджень відбувалася через участь у наукових конференціях. За звітний період було проведено 13 науково-практичних конференцій та круглих столів, із них 8 міжнародних. Покращився показник участі студентів у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт – на другий тур до базових ЗВО було подано 74 конкурсні роботи, що на 30 робіт більше ніж у попередньому навчальному році, але у зв’язку з війною проведення другого туру конкурсу наказом МОН України було скасовано. Викладацький склад університету поповнився 25 докторами наук та філософії.
Значних результатів далівська спільнота в минулому навчальному році досягла в міжнародній̆ діяльності: виконувалося 20 загальноуніверситетських міжнародних проектів, було подано близько 30 грантових заявок на різноманітні проєкти (USAID, ПРООН, УВКБ ООН, ООН Жінки, програми Еразмус+, Посольства США в Україні, програми імені Фулбрайта, програма House of Europe, програма ЄС, проєкт Британської Ради в Україні). Це лягло в основу довготривалих партнерських відносин та взаємодії з міжнародними організаціями після евакуації.
Особливого значення набула патріотична та виховна робота серед студентської молоді. Студентство не залишилося осторонь та всебічно включилося в допомогу волонтерам міст за новими локаціями університету: займалися плетінням маскувальних сіток, здавали кров на станції переливання крові, збирали продукти харчування та засоби побуту і особистої гігієни для внутрішньо переміщених осіб, проводили косметичні ремонти та облаштування гуртожитків, прибирання парків та висаджування дерев, приймали участь у благодійних заходах на допомогу фронту, долучилися до кібервійськ.
Також в доповіді ректора були означені основні завдання на 2022/2023 навчальний рік.
Колектив університету визнав діяльність ректора такою, що відповідає стратегії розвитку закладу.
На Конференції були затверджені зміни до Статуту університету, пов’язані з приєднанням ЛНАУ. До складу СНУ ім. В. Даля увійшли: Старобільський фаховий коледж, Слов’яносербський фаховий коледж, Донецький фаховий коледж, Горлівський фаховий коледж харчової промисловості, Донбаський аграрний фаховий коледж, Луганський державний обласний навчальний центр підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів АПК, санаторій-профілакторій.
У відповідності до Статуту СНУ ім. В. Даля та Положенням про Вчену раду до складу Вченої ради було обрано виборного представника від Аграрного факультету – доцента кафедри ремонту машин, експлуатації енергетичних засобів та охорони праці, к.т.н. Анатолія Полякова.
Учасників Конференції привітав заступник голови Наглядової ради університету, голова асоціації ГО «Асоціація «Щит і Меч» Вілен Фаталов, який повідомив про стан вирішення питання щодо додаткової локації університету у Києві. А член Наглядової ради університету, голова правління ГС «Ассоціації інновацій транспортної інфраструктури України», керівник проектів департаменту стратегії і трансформації АТ «Укрзалізниця», Андрій Смородін, який теж долучився до роботи Конференції, розповів про просування процесу реалізації підписаного університетом меморандуму про створення регіонального інноваційного кластеру TECH RAIL, Національного наукового центру локомотивобудування та залізничного транспорту; відкриття філіалу кафедри залізничного, автомобільного транспорту та підйомно-транспортних машин СНУ ім. В. Даля на одному з профільних підприємств Львівської області.