Представники кафедр будівництва, урбаністики та просторового планування та комп’ютерних наук та інженерії СНУ ім. В. Даля продовжують роботу за програмою Horizon-2020.
Науковці зустрілися з учасниками проєкту в місті Діжон (Франція), куди були запрошені мери міст Сєвєродонецьк (Україна) та Ботошани (Румунія). Сєвєродонецьк представила перша заступниця мера Тетяна Верховська, яка розповіла про місто довоєнне та сьогоднішнє, підкреслила, що підтримка Європейського Союзу, міста Діжон та проєкту RESPONSE, реалізованого у рамках програми Horizon-2020, дуже важлива для всієї країни в цей нелегкий час.
У ході заходу відбулася персональна зустріч учасників з метрополією міста Діжон, де його мер зазначив перспективи подальшого розвитку наших міст.
В останній день форуму представники СНУ ім. В. Даля взяли участь у прес-конференції, де Тетяна Верховська відповіла на запитання кореспондентів.
З 2013 року Сєвєродонецьк взяв курс на зменшення викидів парникових газів, підвищення енергоефективності за рахунок використання відновлюваних джерел енергії. У 2017 році місто стало підписантом ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів», у рамках якої до 2020 року викиди СО2 в атмосферу було зменшено на 20% за рахунок збільшення частки споживання відновлюваної енергії. З 2020 року Сєвєродонецьк є учасником декількох проектів та програм, направлених на підвищення енергетичної ефективності міста і громади, одним з яких є RESPONSE.
У рамках проєкту RESPONSE планується:
- скласти свій план розвитку міста, включаючи короткострокове (2030 р.) та довгострокове (2050 р.) бачення, де визначити основні питання, що вимагають рішення щодо скорочення енергії/CO2 – створення більш екологічного міста (електронні автомобілі), автономного у споживанні, самостійного та спільного виробництва енергії, її використання;
- оновити «Угоду мерів»;
- оновити свої плани сталого міського розвитку відповідно до планів RESPONSE на прикладі міст-маяків (Діжон (Франція), Турку (Фінляндія));
- обрати розроблені у рамках RESPONSE інноваційні технології, які мають призвести до підготовки бачення міста на 2050 рік (розширення довгострокового плану відтворення на рівні міста) та провести їх техніко-економічне обґрунтування.