Відбулося чергове засідання Вченої ради університету під головуванням голови Вченої ради, ректорки університету, професорки Ольги Поркуян. Порядок денний включав питання:
- науково-дослідна робота в університеті: підсумки за 2022 рік і завдання на 2023 рік;
- кадрові справи;
- різне.
З першого питання виступив проректор з наукової роботи, професор Олексій Целіщев. Доповідач звітував про підсумки наукової діяльності університету, охарактеризував її особливості під час військового стану та окреслив завдання щодо організації наукової діяльності університету з урахуванням нинішньої ситуації в країні.
Відзначено, що університет покращив свої позиції у всіх рейтингах, за винятком рейтингу Webometrics, а саме:
- у консолідованому рейтингу університетів України – 81-е місце (у 2021 р. – 84-е, у 2020 р. – 98-е) та 1-е місце серед ЗВО Луганської області;
- у рейтингу «ТОП-200 Україна» – 51-е місце (у 2021 р. – 74-е, у 2020 р. – 85-е) та 1-е місце серед ЗВО Луганської області;
- у науково-метричній базі даних (НМБД) SCOPUS – 45-е місце серед ЗВО України, задіяних у рейтингу (у 2021 р. – 48-е, у 2020 р. – 58-е) та 1-е місце серед ЗВО Луганської області;
- у рейтингу Webometrics – 69-е місце серед ЗВО України (у 2021 р. – 65-е, у 2020 р. – 111-е) та 2-е місце серед ЗВО Луганської області.
За підсумками 2022 року зросла кількість публікацій наукових статей у виданнях, що входять у НМБД Scopus та Web of Science; підвищився на 5 одиниць h-індекс публікацій університету у НМБД Scopus (становить 26); покращився показник винахідницької діяльності студентів; зросла кількість самостійних публікацій наукових статей студентів; зросла кількість наукових видань університету.
Разом із тим було відзначено певні недоліки в науковій діяльності університету, а саме: низька активність кафедр у пошуку додаткових джерел фінансування наукових досліджень; зменшилися обсяги фінансування наукових досліджень за господарчими договорами з підприємствами; не всі факультети університету беруть участь у конкурсах держбюджетного фінансування наукових проєктів; низька активність кафедр у поданні заявок на участь у конкурсах спільних міжнародних наукових проєктів на усіх факультетах; кафедрами не виконано план по захисту докторських та кандидатських дисертацій; скоротилася кількість докторських спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій; знизилася загальна кількість публікацій наукових статей у виданнях України.
В обговоренні доповіді взяли участь: ректорка університету Ольга Поркуян, начальник науково-дослідної частини, доцент Григорій Бойко. Від комісії з підготовки проєкту рішення Вченої ради виступив декан факультету економіки та управління, професор Євген Івченко.
З другого питання були представлені кадрові справи щодо присвоєння вченого звання професора кафедри інженерії та екології д.т.н. Ірині Глікіній та вченого звання доцента кафедри германо-романської філології та перекладу к.пед.н. Альоні Бовт. За результатами таємного голосування здобувачкам одноголосно присвоєно вчені звання.
У “Різному” Голова Вченої ради Ольга Поркуян надала інформацію про необхідність змін в структурі університету щодо утворення нового Факультету здоров’я людини і припинення існування Факультету міжнародних відносин. Рішення про ці зміни має прийняти Конференція трудового колективу.
Проректор з науково-педагогічної роботи, економіки та розвитку, професор Руслан Галгаш доповів про План антикризових заходів університету на 2023 рік.
Ольга Поркуян запропонувала обговорити питання щодо необхідності ребрендингу університету в частині зміни назви закладу шляхом відмовлення від ім’я Володимира Даля. Це питання виникло на засіданні, тому виникла необхідність подумати над тим, щоб назва відповідала сучасним вимогам і реаліям сьогодення. Це питання було запропоноване для роздумів, обговорення і подальшого вирішення за відповідною процедурою.
На етапі обговорення Вченою радою було прийняте рішення доручити кафедрі історії та археології звернутися до Інституту національної пам’яті щодо особистості Володимира Даля, відповідності його діяльності й ім’я українській ідентичності.