СНУ ім. В. Даля провів телеміст із партнерами на честь Дня української писемності та мови

Студенти й викладачі СНУ ім. В. Даля зібралися в аудиторіях 27 жовтня, в День української писемності та мови, щоб взяти участь у написанні традиційного всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. А перед мовним випробуванням провели телеміст із шанувальниками рідного слова – представниками бізнесу, науки та наших друзів-партнерів – закладів вищої освіти України.

Дмитро Марченко, перший проректор СНУ ім. В. Даля, вітаючи учасників телемосту, зазначив: «Диктант називається «Дороги України». І для нашого університету останні 9 років із початку військової агресії росії з 2014 року були дорогами у прямому сенсі – через всю країну – із крайнього Сходу нашої країни (з Луганська) до Сєвєродонецька, а потім на Захід.

І скрізь нам допомагали наші друзі, колеги: надавали прихисток викладачам і студентам, їхнім сім’ям, допомагали з налагодженням взагалі простих побутових умов, харчування тощо.

Протягом цього шляху ми б ніколи не відновилися, якби не було підтримки з боку колег, друзів, багатьох з яких ми і заросили до нашого заходу, аби ще раз висловити свою подяку.

Це Мукачівський національний університет, який перший у перші часи із початку агресії запропонував себе для евакуації університету, Дніпровський національний університет імені Гончара, на базі якого було створено одну з локацій університету, де наразі розташовуються наші коледжі.

Це Західноукраїнський національний університет імені Івана Пулюя, який надав нам прихисток у своєму гуртожитку під час нашого перебування у Тернополі на шляху до Хмельниччини. Це Подільський державний університет і Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, які допомогли нам з розміщенням, гуртожитками, організацією інформаційного забезпечення тощо. Там було організовано ще одну локацію.

Це наші партнери з ІТ-компанії «Інтекресі Бейс», «Програма освітнянських грантів імені Фулбрайта», які допомогли нам з впровадженням електронного документообігу та інших електронних сервісів. За це ми всім вам щиро вдячні.

Як писав Іван Багряний – видатний український письменних, поет, громадський діяч – «Ми є! Були! І будем ми! І Вітчизна наша з нами! Зі святом усіх нас, яке єднає нас – Днем української писемності!».

Учасників телемосту привітав амбасадор українського кіномистецтва, борець за свободу та незалежність, відомий не тільки в Україні, а й у всьому світі, сценарист і режисер, творець знакових та топових фільмів «Кіборги», «Хайтарма», «Захар Беркут», «Мирний-21» Ахтем Сеітаблаєв (https://youtu.be/A2fADq5ruJ4)

Участь Ахтема була символічною саме тому, що співробітники Університету були свідками реальних подій у Луганську 2014 року, про що кіномитець і розповів у своєму фільмі «Мирний-21».

Вітаючи учасників телемосту, Ахтем Сеітаблаєв в надісланому відео зазначив: «Дорогі друзі зі Східноукраїнського національного університету, я вас вітаю із сьогоднішньою подією – написанням диктанту. Я зараз перебуваю у відрядженні, прямуємо з Амстердама до Брюсселя продовжувати наш міжнародний тур з художніми стрічками – зміцнювати культурну дипломатію. Від щирого серця вас вітаю. Разом – до перемоги! І Донбас – це Україна».

Після привітань всі учасники телемосту разом з усією країною написали диктант національної єдності.

Ведучою телемосту була Лариса Лелюх, начальниця відділу профорієнтації студентів.