Гостьова лекція про східнослобожанські говірки

Відбулася гостьова лекція для студентів спеціальності 014.01 «Середня освіта (українська мова і література)» кафедри журналістики та українознавчих студій, що стала для них і викладачів своєрідним діалектологічним святом.

Лекція дозволила пригадати особливості усного мовлення північної Луганщини, яка наразі зазнає мовних трансформацій. По суті там реалізується ідея деформації мовного простору України.

Гостьова лекція про східнослобожанські говірки

Лекцію «Українські східнослобожанські говірки: досвід, вивчення» прочитала кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» Валентина Лєснова.

Гостьова лекція про східнослобожанські говірки

Спікерка ознайомила присутніх із діалектологічною школою університету, нагадала, що Луганщина є територією південно-східного наріччя, ознайомила з науковим доробком провідних діалектологів цього ареалу, впевнено наголосила, що українські луганські говірки живі, і вони будуть жити, доки живе наш незламний народ. Студенти отримали багато корисного матеріалу, який можна використовувати під час практики в школі, у навчальній роботі.