Терапія Шекспіром

Відбулася відкрита онлайн-лекція доктора філософії Ендрю Л. Джареллі, літературознавця, який спеціалізується на американській та західноєвропейській літературах, фольклориста і журналіста, організована кафедрою іноземної філології та перекладу Факультету гуманітарних та соціальних наук на тему «Shakespeare’s Tragic Vision».

Терапія Шекспіром

Кілька слів про лектора: Викладав у Нью-Йоркському університеті, Університеті штату Юта та Університеті штату Портленд у Сполучених Штатах; двічі був старшим викладачем програми Фулбрайта (Мальта 1993, Словаччина 2011). Старший викладач кафедри літератури та журналістики, кафедри мистецтва, культури та суспільства Англо-американського університету (Чехія). Він також викладає на кафедрі порівняльного літературознавства Віденського університету (Австрія).

Кілька слів про лекцію: Лекція була присвячена творчості видатного світового класика В. Шекспіра. «Чим трагедії Шекспіра відрізняються від їхніх давніх попередників і сучасних спадкоємців?», «Чим вони відрізняються від стародавніх, де люди сліпо, але цілком зрозуміло, змушені були робити вибір, залежний лише від примх і волі богів?», «І чим вони відрізняються від сучасних, у яких люди принесені в жертву силам незрозумілого світу?», «В чому актуальність героїв Шекспіра сьогодні?» – над цими та іншими питаннями розмірковував Ендрю Джареллі під час своєї лекції. Дві години самої лекції та живої, цікавої, насиченої запитаннями та рефлексіями дискусії пройшли у невимушеній, дружній атмосфері.

Терапія Шекспіром

Кілька слів про гостей: відкрита лекція зібрала більше 80 шанувальників творчості Шекспіра та зацікавлених у світовій літературній класиці. Це були студенти всіх курсів бакалаврату і магістратури спеціальностей 035.041 «Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська», 014.021 «Середня освіта. Англійська мова та зарубіжна література»; викладачі і студенти кафедри журналістики і українознавчих студій (відгук можна прочитати тут: DAILY DAL: Літературознавець Ендрю Джиреллі прочитав лекцію «Shakespeare Tragic Vision» в СНУ ім. В. Даля (newspaperdailydal.blogspot.com)), студенти-психологи, історики, культурологи та майбутні фахівці з технічних спеціальностей СНУ ім. В. Даля. Запрошення радо прийняли колеги-філологи та студенти Запорізького національного університету, Державного університету «Житомирська політехніка», Київського університету імені Бориса Грінченка, Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського, Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Доєднались також вчителі і учні нашого партнера – громадської організації «Центр молодіжних ініціатив «Ginger».

Терапія Шекспіром

Дякуємо також д.філол.н., проф. Торкут Наталії Миколаївні, провідному шекспірознавцю України, керівнику Українськогоміжуніверситетського навчально-наукового шекспірівського центру, голові журі Всеукраїнського шекспірівського конкурсу студентських дослідницьких та креативних проектів імені Віталія Кейса, українського кореспондента глобального інтернет-проєкту Фолджерівської шекспірівської бібліотеки «World Shakespeare Bibliography», члену Європейської асоціації англістів (ESSE) та Європейської асоціації шекспірознавців(ESRA) за участь у лекції та дискусіях.

Терапія Шекспіром

Відгуки від наших студентів:

Анастасія (АМП-20 д): «It was a great lecture that provided a deep analysis on the shakespeare’s works. It was nice to hear the opinion of a person who understands the theme that much. The lecture gave me a good opportunity to reflect on my own thoughts concerning Shakespeare»;

Альона (АМП-20д): «This lecture was really perfect and full of interesting and useful information. I am impressed by in-depth analysis and extensive research of Shakespeare’s works. And I believe that after this lecture, students who are not really fans of Shakespeare will want to read and re-read his works»;

Вікторія (АМП-20д): «The lecture was very interesting and informative. It gave me a new perspective on Shakespeare’s works and how their messages correspond to modern events. After this lecture I will certainly revisit some of Shakespeare’s plays»;

Катерина (АМП-20д): «This lecture was very informative. I was not a fan of Shakespeare, but now I am thinking about revisiting some of his works and thinking more. It was very interesting to listen to the thoughts of the lecturer, who spoke so fascinatingly and also knows a lot of different facts about it»;

Ксенія (АМП-21д): «Онлайн-лекція Ендрю Л. Джареллі щодо творчості Вільяма Шекспіра була захопливою та пізнавальною. Мене щиро зацікавив аналіз трагедій великого англійського драматурга та поета. Я відкрила багато нового для себе і навіть не помітила, як минуло дві години. Професор Джареллі – обізнана у своїй справі та відкрита людина; він з радістю поділився своїм досвідом короткого перебування в Україні, рекомендаціями щодо прочитання п’єс Шекспіра, улюбленими творами Марка Твена та майстерно вимовив пару фраз українською мовою, що мені також запам’яталося»;

Яна (АМП-21д): «Було дуже цікаво послухати людину, яка знається на творчості В. Шекспіра. Найбільше мені сподобався і зацікавив аналіз трагедії “Король Лір”. Хотілося б мати можливість відвідувати подібні заходи з запрошеними іноземними лекторами частіше».