СНУ ім. В. Даля – учасник уроку-дискусії до Дня Гідності та Свободи

Східноукраїнський університет імені Володимира Даля 11 листопада 2023 року долучився до міжнародного вебінару, уроку-дискусії до Дня Гідності та Свободи, організованому командою  EdCamp Ukraine.

Усесвітній День Гідності (Global Dignity Day, www.globaldignity.org) – це незалежний, соціальний, політично й релігійно нейтральний проєкт, мета якого – мотивувати  молодь, учнівство й студентство керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях.

СНУ ім. В. Даля – учасник уроку-дискусії до Дня Гідності та Свободи

Ця унікальна ініціатива була запропонована у 2006 році членами спільноти Молодих глобальних лідерів (Young Global Leaders) Усесвітнього економічного форуму (World Economic Forum): спадковим принцем Гоконом (Норвегія), професором Пеккою Хіманеном (Фінляндія) і засновником неурядової організації «Оперейшн Хоуп» Джоном Хоупом Браєнтом (США).

Україна вже 9 раз долучилася до Всесвітнього Дня Гідності, в якому за попередні роки вже взяли участь 420 997 учасниць і учасників із 3 234 закладів освіти.

СНУ ім. В. Даля – учасник уроку-дискусії до Дня Гідності та Свободи

Ще в жодній країні Європи не збиралося довкола історій про гідність стільки людей відразу!

Цьогоріч командою  EdCamp Ukraine до участі у Всесвітньому Дні Гідності було  запрошено  адміністрації шкіл і вишів, педагогів, волонтерів і волонтерок – тих, хто вже долучалися до цієї унікальної ініціативи і хто ще не мав такого досвіду.

СНУ ім. В. Даля – учасник уроку-дискусії до Дня Гідності та Свободи

Подія цього року відбулася завдяки зусиллям команди спільноти відповідального вчительства EdCamp Ukraine за сприяння ініціативи Громадянської служби миру в Україні – GIZ, у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Офісом освітнього омбудсмена України.

СНУ ім. В. Даля – учасник уроку-дискусії до Дня Гідності та Свободи

Нові змістові компоненти також забезпечували:

• Усеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?»,
  • Національне агентство з питань запобігання корупції,
  • Університет Еморі (США),
  • міжнародна неурядова організація з гуманітарного розмінування The HALO Trust,
  • ініціатива з інфогігієни «Як не стати овочем».

Цьогоріч ключовим акцентом заходів до Всесвітнього Дня Гідності є наснаження, щоб жити гідно в часи війни.

СНУ ім. В. Даля – учасник уроку-дискусії до Дня Гідності та Свободи

ФОКУСОМ УРОКУ-ДИСКУСІЇ ЦЬОГО РОКУ став девіз «Наснаження для гідного життя», де зібрані вправи, практики, завдання щодо розвитку стійкості, внутрішньої сили, уміння відновлювати наснагу, відеозвернення і послання надії, які додають підтримки і сили; добротворчі відео і завдання про дитяче волонтерство у часи війни; добірка відео для плекання стійкості, пошуку наснаження в часи негоди, формування внутрішніх сил від проєкту EdCamp Ukraine «Толока Стійкості»; спеціальні відеозверення до учасниць/-ків Всесвітнього Дня Гідності в нелегкий час війни та історії про гідність від відомих особистостей: Елейн Міллер-Керес, Бо Барберіс, Сергія Бабака, Олександра Новікова, Олександра Педана, Євгена Клопотенка, ONUKA.

СНУ ім. В. Даля – учасник уроку-дискусії до Дня Гідності та Свободи

Учасникам онлайн уроку-дискусіїі було запропоновано ігри та вправи для стабілізації емоційного стану, а також контакти спеціалістів від Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» і багато-багато інших заходів та практик на тему гідності та гідної поведінки.

СНУ ім. В. Даля – учасник уроку-дискусії до Дня Гідності та Свободи

ОСОБЛИВІСТЮ УРОКУ-ДИСКУСІЇ ЦЬОГО РОКУ став компонент «Гідність у дії!»

Для того, щоб і далі гідно виборювати нашу незалежність, щоб гідно вистояти, нам потрібна підтримка. Саме тому цього року заходи до Всесвітнього Дня Гідності  проводяться із акцентом на наснаженні, на пошуку ресурсів, сил для відновлення. Ми непохитні в прояві Гідності України перед усім світом, а тому працюємо разом заради нашої ПЕРЕМОГИ!