Кафедра комп’ютерних наук та інженерії Факультету інформаційних технологій та електроніки СНУ ім. В. Даля провела ІХ Всеукраїнський Форум «ІT-ІДЕЯ», в якому щорічно беруть активну участь здобувачі вищої освіті освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалаври», «магістр», «аспірант» разом зі своїми науковими керівниками. Участь у заході – гарна можливість продемонструвати власні наукові результати, отримати поради щодо подальшого розвитку своїх ідей, розробок, наукових досліджень.
Цьогоріч окремої вдячності заслуговують проєкти, що є інноваційними рішеннями у сфері військової та волонтерської діяльності:
- Верещагін Едуард, «Корпоративний проєкт збору допомоги для ЗСУ», (наук. керівник – к.т.н. Барбарук Л.В.) представив проєкт компанії Evoplay для оптимізації процесу збору допомоги співробітникам, які знаходяться на фронті, захищаючи безпеку нашої країни, і періодично звертаються за необхідними ресурсами для виконання бойових завдань: дронами, автівками та бронежилетами.
- Луцкевич Марія, «Інформаційна система організації допомоги для Збройних сил України» (наук. керівник – к.т.н. Барбарук Л.В.), розробила платформу для організації зборів та залучення волонтерів, що спрощує взаємодію між тими, хто бажає допомогти, та потребуючими допомоги військовими.
- Матюк Данило, «Реалізація нейроінтерфейсу для керування комп’ютерною периферією» (наук. керівник – к.т.н., доц. Деркач М.В.), реалізував проєкт, який дозволяє завдяки ментальній активності мозку керувати курсором при роботі з ПК без допомоги рук, що допоможе людям з обмеженими можливостями після травм чи захворювань продовжувати жити повноцінним життям.
До заходу в якості учасників долучаються й викладачі. Це говорить про високу зацікавленість до заходу, що охоплює дослідницькі проєкти і стартап-ідеї, пов’язані з розробкою та використанням ІТ-технологій у різних сферах і додатках.
Саме виступ доцента кафедри механізації сільського господарства Аграрного факультету, к.т.н., доц. Олексія Овчаренка з проєктом «Розробка гейміфікованої освітньої компоненти “Опір матеріалів” у дизайні освітніх програм інженерного спрямування» (наук. керівник – д.т.н., проф. Рязанцев О.І.) викликав неймовірне захоплення від новаторського підходу, що передбачає використання елементів ігрового дизайну в навчальній процес, що зробить його не лише цікавішим, а й підвищить мотивацію студентів та розвантажить викладача, трансформуючи його роль на ментора.
Жваву дискусію викликав проєкт Крохмаля Андрія «Програмне забезпечення для перетворення растрового зображення у символьне представлення» (наук. керівник – завідувач кафедри інформаційних технологій та програмування, д.т.н., проф. Захожай О.І.), бо питання створення такого універсального ПЗ за допомогою структурної трансформації та нейронних мереж є актуальною науково-технічною задачею для широкого спектру завдань.
Також у зв’язку із щоденним зростанням кількості інтернет-шахрайств корисним й актуальним проєктом визначено роботу представника Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, студента кафедри кібербезпеки Гудзенка Валентина «Аналіз автоматизованих інструментів для сканування вебресурсу на предмет виявлення потенційних вразливостей» (наук. керівник – к.т.н., доц. Деркач М.В.).
В секції “ІТ для навчання та роботи” було представлено найбільше доповідей: Кобиліна Андрія «Визначення емоційного забарвлення відеолекцій методами машинного навчання» (наук. керівник – к.ф.-м.н., доц. Хорошун Г.М.), Скорохода Сергія «Дослідження систем керування вмістом для реалізації вебсайту кафедри КНІ» (наук. керівник – к.т.н., доц. Деркач М.В.), Шопіна Петра «Методи машинного навчання при дослідженні інтерференційних явищ» (наук. керівник – к.ф.-м.н., доц. Хорошун Г.М.), Дяченка Станіслава «Система підтримки прийняття рішень вибору програмного забезпечення» (наук. керівник – к.ф.-м.н., доц. Хорошун Г.М.), Травіна Василя «Застосування комп’ютерного зору в системах з оптичним пінцетом» (наук. керівник – к.ф.-м.н., доц. Хорошун Г.М.).
В секціях “Сервіси і технології для кібербезпеки” та “Створення веб-, мобільних та ігрових додатків” були представлені та обговорені проєкти: Мишка Олексія «Розробка автономного помічника для безпечного зберігання даних автентифікації завдяки майстер-ключу» (наук. керівник – к.т.н., доц. Деркач М.В.), Кушніренка Тимофія «Шаблон сайту-візитки для салону краси» (наук. Керівник – к.т.н., доц. Щербаков Є.В.), Ігнатуши Каріни «Android додаток «Електронний деканат» (наук. керівник – к.т.н., доц. Сафонова С.О.), Цибульського Михайла «Розробка гри “FIND-T” для VR-системи» (наук. керівник – Дерев’янченко В.С.), Лихачова Олексія та Калашника Володимира «Однокористувацька комп’ютерна гра в жанрі ROGUELITE ACTION-RPG» (наук. керівник – к.т.н., доц. Шумова Л.О.), Якимової Ксенії «Тривимірне проєктування житлових об’єктів на прикладі THE SIMS» (наук. керівник – к.т.н., доц. Сафонова С.О.).
Взагалі була представлена широка тематика доповідей, а саме – дослідження в ІТ галузі, розробки для економічної інфраструктури, розробки для промисловості та агро-промислового комплексу, ІТ в біології та медицині, робототехніка та смарт-девайси, тривимірне моделювання та віртуальна реальність. Всі вони є перспективними напрямами в ІТ-індустрії та цікавими для сучасної молоді.
Багато з учасників вже не вперше беруть участь в нашому заході, і представлені ними розробки мають подальше продовження на всеукраїнських конкурсах, наукових публікаціях тощо. Про високий рівень самих учасників та гостей свідчить активне та професійне обговорення результатів доповідей та взаємна підтримка, якість підготовлених тез та виступів.
Всі учасники отримали сертифікати, за результатами роботи буде опубліковано збірник тез.
Проведення заходу ініційовано керівником кафедри комп’ютерних наук та інженерії, д.т.н., проф. Рязанцевим О.І. та засновницею Форуму, д.т.н., проф. Скаргою-Бандуровою І.С., яка зараз викладає в Oxford Brookes University.
До організації заходу долучились:
- к.т.н., доц. Митрохін С.О. – декан Факультету інформаційних технологій та електроніки, СНУ ім. В. Даля, Київ;
- к.т.н., доц. Барбарук В.М. – доцент кафедри інформаційних систем та технологій, КПІ ім. Ігоря Сікорського, Київ;
- к.т.н., доц. Деркач М.В. – доцент кафедри комп’ютерних наук та інженерії, СНУ ім. В. Даля, Київ, і доцент кафедри кібербезпеки, ТНТУ ім. І. Пулюя, Тернопіль;
- к.ф.-м.н., доц. Хорошун Г.М. – професорка кафедри комп’ютерних наук та інженерії, СНУ ім. В. Даля, Київ;
- Дерев’янченко В.С. – провідний інженер кафедри комп’ютерних наук та інженерії, СНУ ім. В. Даля, Київ.
Наступного року відбудеться ювілейний Х Форум «ІT-ІДЕЯ».