Відкрита лекція про перехід від економічної епохи до епохи культури

Cтуденти спеціальностей «Професійна освіта. Цифрові технології», «Освітні, педагогічні науки», аспіранти та викладачі кафедри педагогіки відвідали відкриту онлайн-лекцію Пола Д. Шафера на тему «Велике культурне пробудження. Шлях до справедливої, сталої і гармонійної епохи» («The Great Cultural Awakening. Key to an Equitable, Sustainable, and Harmonious Age»). Захід відбувся за участі міжнародної кафедри ЮНЕСКО «Духовно-культурні цінності виховання та освіти».

Відкрита лекція про перехід від економічної епохи до епохи культури

Лекція відбувалася у формі презентації Полом Шафером власної книги «Велике культурне пробудження». Автор поділився з аудиторією головними джерелами свого натхнення, обґрунтував актуальність основних проблем, яким присвячено його науковий доробок.  Серед важливих питань, порушених в процесі лекції і живої, насиченої дискусії, – основні підходи до визначення культури, культур; перехід від економічної до культурної інтерпретації історії, перехід від економічної до епохи культури; практичні кроки на шляху до епохи культури; основні вимоги до політичної і державної спільноти, громадськості, освіти і виховання: потреба в культурно свідомих лідерах; створення нових цінностей, стилів, способів життя; виховання духовності та співчуття тощо. Крім того автором було запропоновано  цікаві ідеї для подальшої наукової співпраці.

Відкрита лекція про перехід від економічної епохи до епохи культури

Пол Д. Шафер понад п’ять десятиліть працював у сфері культури як педагог, радник, адміністратор і дослідник.

Також у заході взяли активну участь викладачі та декан Факультету гуманітарних та соціальних наук СНУ ім. В. Даля, колеги з вітчизняних закладів вищої освіти: Національного університету «Києво-Могилянська академія», Українського державного університету науки і технологій (ННІ «Інститут промислових і бізнес технологій», м. Дніпро), Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.