Випускники СНУ ім. В. Даля можуть працювати будівельно-технічними експертами

Студенти та викладачі Факультету транспорту і будівництва відвідали Київське відділення Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України. З професією судового експерта представників кафедри будівництва, урбаністики та просторового планування ознайомили заступниця директора-завідувачка закладу Анастасія Купріянова та працівники відділення.

Випускники СНУ ім. В. Даля можуть працювати будівельно-технічними експертами

Анастасія Купріянова розповіла про історію створення та напрями діяльності відділення: види судових експертиз, які наразі проводяться, науково-дослідну роботу, післядипломну освіту фахівців, зокрема, програми підготовки та стажування судових експертів на базі ННЦ ІСЕ та його територіальних відділень (Київського, Полтавського, Сумського).

Випускники СНУ ім. В. Даля можуть працювати будівельно-технічними експертами

Судові експерти підготовили екскурс-лекцію з висвітлення питань, які вирішує будівельно-технічна експертиза. Старший науковий співробітник Київського відділення Ольга Бойченко, яка має багаторічний досвід роботи судовим експертом, розповіла про можливості застосування будівельно-технічних знань під час проведення будівельно-технічних експертиз і продемонструвала, як фахівець-будівельник може реалізувати себе в професії судового експерта. З урахуванням військової агресії рф та масштабних руйнувань об’єктів нерухомості, ця професія є високо затребуваною.

Випускники СНУ ім. В. Даля можуть працювати будівельно-технічними експертами

Також спікерка представила інструментарій роботи судового експерта, висвітлила нормативно-правову базу, якою керується судовий експерт, розглянула різновиди будівельно-технічних експертних досліджень, відповідальність, яку несе судовий експерт. Ольга Бойченко поділилася власним досвідом і напрацюваннями у своїй роботі та підкреслила, що професія судового експерта є достатньо різноманітною, цікавою, почесною та відповідальною.

Випускники СНУ ім. В. Даля можуть працювати будівельно-технічними експертами

Студенти (192 Будівництво та цивільна інженерія) поставили багато практичних запитань, на які судові експерти із задоволенням надали вичерпні відповіді. Дослідження питань методичних підходів у проведенні експертиз під час проходження дипломної практики також зацікавили учасників заходу. Представники кафедри будівництва, урбаністики та просторового планування університету та керівництво відділення обговорили можливі подальші формати співпраці між установами, результатом якої стануть спільні продуктивні проєкти й поповнення когорти судових експертів випускниками СНУ ім. В. Даля.

Відбудуємо країну разом!