Дослідження долучання студентів-біженців до європейського формату освітнього процесу

Викладачки СНУ ім. В. Даля взяли участь у І Міжнародній віртуальній конференції «Використання доказових досліджень щодо розвитку України».

Захід об’єднав майже 100 учасників із різних країн світу та був присвячений сучасним проблемам розвитку України на тлі повномасштабного вторгнення росії, дії якої значно вплинули на міжнародні події, на соціально-економічну і екологічну ситуації в країні та на її позицію серед інших держав на світовій політичній арені в умовах сучасних глобальних трансформацій. Серед основних дискусійних панелей конференції:

• виклики та політика під час військового стану;
  • міжнародна торгівля;
  • економіка країни та проблеми її відновлення;
  • особливості розвитку ринку праці, фінансів та ІТ-технологій;
  • енергетична та екологічна безпека;
  • роль креативних індустрій у післявоєнному відновленні країни;
  • освіта та сфера гостинності в контексті сталого розвитку;
  • сучасні виклики для населення України та міграційні процеси.

Університет представили Олена Козьменко (кафедра іноземної філології та перекладу), Олена Зеленко (кафедра історії, археології та туризму), Ольга Маслош та Наталія Швець (кафедра економіки і підприємництва).

Олена Козьменко та Олена Зеленко презентували результати власних досліджень на тему «Досвід європейської освіти та важливість виховання демократичних цінностей серед українських студентів-біженців». В межах доповіді спікерки представили результати соціологічного опитування українських вчителів і школярів, які тимчасово перебувають в Естонії та долучаються до європейського формату освітнього процесу в контексті виховання усталених демократичних цінностей і формують власний позитивний досвід і актуальні навички, що стануть у нагоді після повернення в Україну.