Студенти і викладачі кафедри педагогіки, української філології та журналістики взяли участь у найбільшому медіафорумі України – Donbas Media Forum.
Нагальною темою цьогорічного Форуму стало питання регіональних медіа: їхня роль у захисті свободи слова в умовах довготривалої війни.
Цьогорічний захід став найбільшим за історію Форуму – за два дні відбулося 47 подій (панельні дискусії, воркшопи, презентації, лекції та публічні бесіди). Серед них також відбулись:
- показ дев’яти документальних фільмів;
- безплатні консультації з цифрової та юридичної безпеки;
- три виставки, дві з яких організували НСЖУ: «Розстріляна свобода слова» та «Об’єднані серця сімей зниклих безвісти та полонених»;
- тренінг з цифрової безпеки з VR-компонентом;
- Q&A сесія з цифрової безпеки.
Загалом, слово мали 189 спікерів. На відкритті DMF 2024 пролунали вітальні слова від посолки Європейського Союзу в Україні Катаріни Матернової, директорки Місії USAID в Україні Джулі Конен, тимчасово повіреного у справах Японії в Україні Юджі Токіта, голови бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі, заступника постійного представника ПРООН в Україні Христофороса Політіса та голова ГО DII-Ukraine, голови оргкомітету Donbas Media Forum Любові Раковиці. Онлайн до відкриття долучилися очільник Донецької ОВА Вадим Філашкін та голова Луганської ОВА Артем Лисогор.
На першому ряду в головній залі, в пам’ять про колег, що загинули від війни росії проти України, або досі перебувають у полоні, організатори зарезервували особливі місця.
Одними з ексклюзивних гостей стали:
- Віталій Портников, журналіст та публіцист України, який провів відкриту лекцію-діалог на тему російсько-української війни.
- Андрій Кулик, що провів публічну бесіду із Сергієм Жаданом, який є засновником «Радіо Хартія» – українського інформаційно-музичного онлайн-радіо.
Студенти СНУ ім. В. Даля стали не тільки учасниками Форуму, а й волонтерами.
Автори тексту STUDmedia:
Адель-Софія Муленко та Олександр Баранчук