Гостьовий лектор, доктор юридичних наук, професор Микола Карчевський розповів спільноті Юридичного факультету про аспекти соціалізації штучного інтелекту та виклики, які спіткають людство на цьому шляху.
Захід викликав неабиякий інтерес у слухачів. Професор детально розглянув зміни, які відбулися в соціально-правовому контексті у зв’язку з поширенням нових технологій, і сфокусував увагу на найактуальніших тенденціях. Також розповів про переваги та ризики, що несе технологія ШІ. Особливу увагу було приділено питанням етики, прозорості алгоритмів і захисту прав людини.
Ключовими питаннями зустрічі, над якими розмірковувала аудиторія, стали:
- трансгуманізм, сингулярність і технологічний вимір майбутнього;
- штучний інтелект як інструмент боротьби зі злочинністю: автоматизація рутинних завдань, аналіз великих масивів даних, масштабування застосування;
- порушення приватності, упередженість алгоритмів, можливість зловживань;
- співпраця людини та машини: нові формати, позитивні приклади, удосконалення культури споживання технологій, нові компетентності та механізми підвищення ефективності політико-правового регулювання.
У практичній частині заняття присутні долучилися до процесу навчання ШІ, дізнались про специфікацію окремих генеративних моделей та отримали експертні поради щодо вдосконалення результатів своїх навчальних і наукових розвідок.
Знання про соціалізацію штучного інтелекту мають вирішальне значення для безпечного та ефективного використання ШІ-систем, оскільки вони дозволяють оцінювати та пом’якшувати потенційні соціальні ризики, удосконалювати технологічні рішення, сприяти їх природній інтеграції в людське суспільство, а також краще розуміти взаємодію між людьми та автоматизованими системами в нашому технологічно-орієнтованому світі.
Подібні заходи допомагають молоді бути в курсі сучасних тенденцій розвитку технологій й розширюють обізнаність та цифрову грамотність, саме ці важливі навички набувають значущості для успішної професійної реалізації.