Вивчення досвіду громадянської освіти

Доцентка кафедри ПУММ Ольга Чорна взяла участь у тренінгу “Громади та місцеве самоврядування в курсі Демократія: від теорії до практики”.

Сьогодні громади відіграють провідну роль у відновленні країни, активно розробляють стратегії розвитку та відбудови. Після реформи децентралізації громади стали основою сталого розвитку суспільства, і особливо важливим є залучення місцевих жителів до цих процесів, а найголовніше, залучення молоді.

Підготовка  активних і відповідальних громадян, здатних підтримувати розвиток демократії в Україні це основна ціль  курсу «Демократія: від теорії до практики». Це стає можливим завдяки опануванню студентами нових знань, формуванню та розвитку в них відповідних навичок і ставлень, пов’язаних з участю громадян у демократії. Світовий досвід громадянської освіти показує, що цей процес набагато ефективніший за умови використання інтерактивних методів навчання.

Для того, щоб викладачі курсу опанували такі методи, IFES проведено серію тренінгів з інтерактивних методів викладання для  викладачів зі всієї країни.

Отримані  знання і інтерактивні методики можливо використовувати і в рамках курсів «Публічне адміністрування», «Антикризове управління» для спеціальностей 073 Менеджмент та 281 Публічне управління і адміністрування, а також при проведенні тематичних кураторських годин, вважає Ольга Чорна.

Захід був організований ГО “Асоціація викладачів громадянської освіти” за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та британської допомоги від уряду Великої Британії.