Керівник:
к.е.н., доцент Федорова Альона Вікторівна
- fedorova@snu.edu.ua
- +380509591544
Проєкт «Ветеранський простір університету» реалізується в рамках проєкту «Зміцнення переміщених українських університетів задля сталого розвитку» за програмою ім. Фулбрайта в Україні та фінансової підтримки Відділу преси, освіти та культури посольства США в Україні й передбачає розробку системи комплексної реабілітації учасників проєкту, професійну підготовку (перепідготовку) на цивільні спеціальності, на які є запит на ринку праці України, таких цільових груп як військовослужбовці, ветерани АТО/ООС, учасники бойових дій та члени їхніх сімей, а також члени сімей загиблих захисників України.
Початок роботи Ветеранського простору університету СНУ ім. В. Даля
Посилання на презентацію Ветеранського простору університету
Університет – це платформа щодо надання якісних освітніх послуг, де «ветеранське родинне коло» буде отримувати психологічну адаптацію, юридичну та правову консультації, підвищувати свій професійний рівень, створювати свій особливий «Ветеранський бізнес-інкубатор» з особистих бізнес-ідей, проходити медико-соціальну адаптацію в Університетському «Центрі медико–соціальної реабілітації», який ми плануємо відкрити.
Українські ветерани – люди, які ризикують своїм життям щоб захистити принципи, які сповідує Україна. Ми повинні підтримувати ветеранів та їхні родини (це ветеранська спільнота) та адаптувати університетські програми професійної підготовки (перепідготовки), орієнтуючись на цивільні спеціальності. Навчання за цими програмами буде змінювати їхнє життя, створювати умови для успішної психосоціальної адаптації, буде надавати можливість працювати безпечно, ефективно, постійно підтримувати зв’язок один з одним. Це в повній мірі відповідає стратегії Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля на перспективу до 2030 року та його першому етапу «Модернізація» – 2019-2021 роки.
Професіоналізм та знання нашої університетської команди, досвід та якість послуг, які надаються, відповідають другому етапу стратегії «Інноваційний розвиток» – 2021-2025 роки. На цьому етапі створюються центри інформаційно-консультаційного забезпечення; визначаються потреби регіону в кадрах, плідно йде робота з працедавцями та бізнес-спільнотою, активізується просування на ринок наукомістких технологій і продукції. Ветеранська спільнота – це наші активи, ресурси, які не треба втрачати.
Ми хочемо допомогти Україні стати безпечною, здоровою та успішною країною, на яку заслуговує її народ. Цьому відповідає третій етап стратегії університету «Досягнення лідерства» – 2026-2030 роки. На цьому етапі відбувається вихід університету на передові позиції серед українських вишів. Ми стаємо передовим Ветеранським простором у регіоні, якій плідно співпрацює з Міністерством у справах ветеранів, Радою ветеранів при Міністерстві, обласною державною адміністрацією, органами місцевого самоврядування, регіональними ветеранськими, громадськими та волонтерськими організаціями та представництвом ветеранів у м. Сєвєродонецьк.
Підтримка українських військових, які готові пожертвувати всім, а також боротьба з наслідками пандемії COVID – 19, це найближчі університетські кроки, які ми готові долати.
Ми навчаємо слухачів (бійців 53-ї окремої механізованої бригади імені князя Володимира Мономаха) за навчальним планом професійної підготовки на цивільні спеціальності до програми «АДАПТАЦІЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ДО УМОВ МИРНОГО ЖИТТЯ ТА НАВЧАННЯ». Програму розраховано на 80 годин, для групи 15 осіб. Після закінчення навчання видається сертифікат.
У команді беруть участь як штатні працівники університету, так і фахівці Міського центру зайнятості. Ми співпрацюємо з Представництвом Міністерства у справах ветеранів України у м. Сєвєродонецьк (включаючи його керівництво).
Адміністрація СНУ ім. В. Даля привітала захисників і захисниць Батьківщини зі святом