Студенти Східноукраїнського національного університету відвідали музей хліба та гречки

Адміністрацією Подільського державного університету було організовано цікаву та колоритну екскурсію для студентів СНУ ім. В. Даля.

Молодь з великим задоволенням послухала розповідь про сорти гречки, яких зберігається понад 200 у головному корпусі університету. Також дізналися, що студенти активно долучаються до виведення нових сортів. Випала нагода і скуштувати кашу з тогоріч виведеного сорту у столовій навчального закладу.

Особливо сподобалося далівцям у музеї хліба, адже там зберігається понад 100 експонатів з України та різних куточків світу.

У кожного експоната є своя історія, форма, наповнення та символічність. Вражає колоритна випічка до Великодня, бо кожного року в університеті проходить ярмарок, де господині з радістю діляться своїми витворами мистецтва. Найкращі паски залишаються в музеї і тішать своєю красою відвідувачів.

Розчулила студентів розповідь про експонати часів Голодомору 1932-1933. Дізналися про те, як ці страшні роки пережили українці з західних регіонів. Дехто скуштував хлібці з кукурудзи та верби і відчув на собі, що пережили люди, аби вижити.

Наостанок студенти залишили згадку про себе у вигляді відбитків долонь синьо-жовтого кольору і написали побажання миру для рідної України.