На засіданнях ректорату СНУ ім. В. Даля минулого тижня обговорювалися поточні питання життєдіяльності університету.
Ректорка Ольга Поркуян, відвідавши всі локації, які надають університету у Дніпрі і на Хмельниччині, розповіла про кожну з точки зору можливості зручної організації навчального і робочого процесів, облаштування студентів і викладачів у гуртожитках.
Перший проректор Дмитро Марченко доповів про організацію навчального процесу. Навчання відбувається згідно з навчальними планами, до навчальних планів за 12 освітніми програмами внесені зміни через заміну кваліфікаційних робіт на іспити. Для студентів створюються сприятливі умови для навчання.
Проректор з наукової роботи Олексій Целіщев доповів про виконання госпдоговірних робіт і робіт, що фінансуються за рахунок державного бюджету. Керівники цих робіт евакуйовані і можуть продовжувати ці роботи. Минулого тижня було підписано та відправлено на розгляд 10 патентів співробітників університету, які наразі розглядаються в електронному вигляді. Наразі заплановано зарахувати декількох претендентів на навчання в аспірантурі на контрактній формі. Готуються до видання два номери «Вісника СНУ ім. В. Даля», поновлюється робота репозитарію, готується на 27 квітня проведення міжнародної конференції кафедрою обліку та оподаткування.
Проректор з науково-педагогічної роботи, економіки та розвитку Руслан Галгаш повідомив щодо роботи з іноземними партнерами. З ПРООН відпрацьовується питання забезпечення технічними засобами навчального процесу локації у Дніпрі. Запропонував викладачам ознайомитися з Ініціативою «Academics to Academics» (A2A) ГО «Інститут лідерства, інновацій на розвитку» спільно з Інститутом вищої освіти НАПН України і заповнити заявки на отримання необхідної техніки для роботи. Розглядається формат оформлення допомоги від USAID, але це не швидке питання. Фонд Фулбрайта хоче переглянути 4 заявки, які були подані від університету у лютому, з урахуванням умов, що склалися. Відновлюється робота з організації закупівель.
Члени ректорату вирішили задовольнити пропозицію студентів, що виїхали на одну з локацій, починати заняття на годину пізніше. Також було вирішено призначити у всіх локаціях відповідальних по гуртожитках за виконання правил внутрішнього розпорядку студентів та членів їх сімей, які виїхали разом з ними.
На зустрічі адміністрації університету зі співробітниками, що працюють на Хмельниччині, також обговорили низку питань, що стосувалися навчального процесу, підключення до інтернету, волонтерства, виплати соціальних стипендій тощо.
Ольга Поркуян доповіла про нараду у МОН з ректорами університетів Донецької та Луганської областей. Міністерство жорстко рекомендувало виїхати усім співробітникам університетів з територій цих областей. Як відомо, на окупованих територіях терористи заходять в університети і примушують підписувати документи про співробітництво. Погодження на таке співробітництво підпадає під дію закону про колаборантів.
Юридичною адресою СНУ ім. В. Даля залишається Сєвєродонецьк, тимчасово офіційною – Дніпро. Крім локацій на Хмельниччині розглядається можливість створення локації у Києві, в одному з наукових інститутів НАНУ.
Нарада Спілки ректорів спільно з Міністром освіти і науки Сергієм Шкарлетом була повністю присвячена питанням щодо умов вступу. Термін для реєстрації на складання тестів, що заміняють в цьому році ЗНО, не закінчується 9 квітня, а буде подовжений. Залишили мультипредметний тест для всіх, хто вступає на бюджет на базі ПЗСО або диплому молодшого спеціаліста і на деякі спеціальності при вступі на контракт. При вступі на кон’юнктурні спеціальності буде загальнодержавний іспит, на технічні спеціальності і деякі гуманітарні – іспит, який здаватиметься в університеті.
Вступна кампанія планується на липень, але, як зазначив міністр, буде декілька додаткових т.з. хвиль з урахуванням ситуації в країні. На післявоєнний період відкладається і процес оптимізації вишів. Проректор з науково-педагогічної роботи, економіки та розвитку Руслан Галгаш на засідання ректорату ще раз нагадав про заклик усіх міжнародних організацій на зосередженні уваги на евакуації людей з Сєвєродонецька.
- Викладачі університету пройшли онлайн-навчання в Корнелльському університеті
- Влучні постріли збірних команд викладачів та студентів на змаганнях «Печерський стрілець – 2024»
- Співпраця з Міловською СВА
- Академічна мобільність студента в Монтеррейському університеті
- Стипендія від NWU для українців, постраждалих від війни