У СНУ ім. В. Даля, на Хмельниччині, для студентів та викладачів було проведено тренінг «Первинна допомога в надзвичайних ситуаціях».
Інструктором виступив завідувач практичного навчання, викладач хірургії, невідкладних станів в хірургії, онкології Кам’янець-Подільського медичного фахового коледжу, волонтер міської організації Товариства Червоного Хреста України, інструктор з першої допомоги Сергій Юрков.
Основними розглянутими видами допомоги були серцево-легенева реанімація, накладання жгутів при артеріальній кровотечі, проте інструктор торкнувся й таких питань, як перша допомога при хімічній атаці, радіоактивному зараженні, осколковому, кульовому пораненнях в умовах бойових дій. Причому було акцентовано увагу на загальному стані та віковій категорії умовних потерпілих.
Студент Микита Полчанов повідомив:
«З цього курсу я дізнався про особливості надання першої медичної допомоги, отримав досвід непрямого масажу серця. Я думаю, що якщо я потраплю у ситуацію, схожу на цю, коли мені треба буде надавати таку допомогу, я допоможу людині дожити до моменту приїзду швидкої. У наші неспокійні часи, на мій погляд, більше людей має проходити подібні тренінги, хоча б для того, щоб знати алгоритм надання первинної допомоги. Якщо ти будеш його знати, то не будеш панікувати і будеш більш адекватно себе поводити в екстремальній ситуації».
Між гостями та учасниками заходу відбувся жвавий діалог, інструктор радо відповів на всі питання, поставлені далівцями. Наприкінці зустрічі охочі спробували застосувати нові вміння на практиці, використовуючи перев’язувальний матеріал та манекени-тренажери.
«З початку війни ми провели просто масу тренінгів, оскільки потреба в них зросла в геометричній прогресії. І багато постало питань, як вести себе на місті подій при військових діях. Навіть студенти, що приїхали з Сєвєродонецька, задавали такі запитання. І ми власне в такому випадку подаємо інформацію про первинну допомогу не лише в цивільних умовах, а й у випадку бойових дій», – зауважив Сергій Юрков.