Ректорка СНУ ім. В. Даля Ольга Поркуян виступила на секції «Spotline on Ukraine» на конференції у Будапешті

Ректорка СНУ ім. В. Даля Ольга Поркуян за дорученням Спілки ректорів виступила з презентацією в Будапештському університеті технологій та економіки на щорічній конференції на тему: «Цінності університету: що, чому і як» на запрошення  Європейської асоціації університетів (EAU).

Програмний комітет конференції вирішив присвятити одну із секцій Україні. Ця секція під назвою «Spotline on Ukraine» була присвячена обговоренню та обміну інформацією про поточні ініціативи щодо допомоги українській молоді та біженцям.

Ольга Поркуян розповіла про феномен під назвою «переміщені університеті», історію двох евакуацій СНУ ім. В. Даля, про те, як відбулося швидке реагування далівців на нові виклики, бо досвід 2014 року допоміг переміститися у 2022 році.

Учасники конференції почули про критичні потреби переміщених університетів, а саме:

• комп’ютерна техніка;
  • лабораторне обладнання;
  • безкоштовне програмне забезпечення;
  • доступ до он-лайн лекцій та наукових баз від провідних університетів та наукових колаборацій;
  • спільні центри користуванням обладнанням;
  • єдиний сервер для зберігання переміщеними університетами всіх баз даних та навчальних матеріалів.

Також Ольгою Поркуян були озвучені довгострокові потреби для розвитку переміщених університетів, а саме:

• формування партнерської мережі підтримки переміщених університетів (за прикладом ініціативи «Єднання» від Cormack Consultancy Group щодо налагодження партнерств з університетами  Великобританії, США та Канади);
  • залучення науковців з переміщених університетів до дослідницьких проєктів та програм;
  • формування цільових фондів для відновлення з партнерами із європейських університетів;
  • безкоштовне членство у різних освітніх асоціаціях.

Закінчуючи виступ, Ольга Поркуян сказала:

“Від всіх колег хочу подякувати всім країнам і всім людям за підтримку України. Ми впевнені в перемозі України. Наша спільнота крокує разом з Європою до спільних цінностей! Слава Україні!”