Президент України розповів про майбутнє СНУ ім. В. Даля на онлайн-зустрічі зі студентами

19 травня відбулася онлайн-зустріч Президента Володимира Зеленського та Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета зі студентами українських закладів вищої освіти, під час якої обговорювали вкрай важливі питання щодо майбутнього України та української системи освіти зокрема. Торкнулись питань безпеки, національної ідеї та самоідентичності, розвитку IT сфери, відбудови університетів та України в цілому, вступ до Євросоюзу тощо.

На зустріч також були запрошені студенти СНУ ім. В. Даля, які наразі перебувають у м. Дніпро на базі ДНУ ім. О. Гончара. Далівське студентство представили  студентка 4-го курсу спеціальності «Середня освіта. Українська мова і література» Катерина Полонська та студентка 3-го курсу спеціальності «Прикладна екологія» Альона Кучмар.

Катерина Полонська зазначила, що студенти СНУ ім. В. Даля пишаються університетом і дуже переживають за його долю, мріють зберігти університет і повернутися разом з ним для відбудови Луганщини. Також Катерина озвучила запитання від нашого студентства щодо подальшої долі нашого університету.

Володимир Зеленський дав таку відповідь на запитання Катерини:

«Я думаю, що в вашому житті буде третій переїзд, але він буде вже додому, у ваші рідні стіни на Луганщині. Я абсолютно впевнений в деокупації Донбасу. Поки будуть сили, ми все це будемо робити. І ми впевнені в нашій перемозі.   Що стосується відбудови нашої держави, велика Програма відновлення України, до якої залучені країни Європейського Союзу і країн світу, буде показана світу в найближчі тижні. Кожна країна-партнер буде мати патронат над тим чи іншим регіоном або над тією чи іншою галуззю. Ми будемо відбудовувати нашу державу і новітньо, і технологічно. Це стосується і галузі освіти. Тому ми відновимо повністю освітню інфраструктуру, будемо все для цього робити. Я думаю, що найсучасніші виші з’являться в нашій державі».

Сергій Шкарлет доповнив відповідь Президента:

«Сьогодні, враховуючи те, що в нас 1800 закладів освіти пошкоджено і 200 повністю зруйновано, ми зовсім по-іншому маємо перейти до виконання Програми відновлення України. Ми сьогодні маємо перейти не на ту сходинку, де ми вже були, а завдання поставлено перейти на вищу сходинку, яка є світовим орієнтиром. Ми готуємо аудит збитків, готові виставити фонди репарацій Російській Федерації на ті збитки, які нанесені саме освітнім, науковим об’єктам інфраструктури, безумовно готуємо програму щодо відновлення кожного університету України, кожної школи, кожного закладу».