Студенти і науковці-початківці обговорили питання відновлення економіки, зеленого переходу, розвитку бізнесу, забезпечення миру та безпеки на принципах сталості

Відбулася VІ Всеукраїнська науково-практична конференція здобувачів вищої освіти та молодих вчених «Цілі сталого розвитку: проблеми і можливості досягнення в Україні та світі». Захід було організовано кафедрою економіки і підприємництва СНУ ім. В. Даля.

Його метою стали розвиток і реалізація наукового потенціалу молоді та підвищення її обізнаності щодо сучасних тенденцій в економіках світу стосовно проблем і можливостей сталого розвитку у різних сферах діяльності та в різних національних/регіональних умовах.

Тематичні напрями конференції включали актуальні для України питання відновлення економіки, зеленого переходу, розвитку бізнесу, забезпечення миру та безпеки на принципах сталості.

У конференції взяли участь здобувачі вищої освіти та молоді вчені університетів і установ Дніпра, Києва, Одеси, Сум, Черкас, Харкова, та тих, що перемістилися з Луганщини.

Модераторкою конференції виступила доцентка кафедри економіки і підприємництва Наталія Швець.

На вступній сесії учасників привітали представники закладів/установ, що є співорганізаторами конференції: доктор економічних наук, професор, директор Луганської філії Державної установи «Інститут економіко-правових досліджень імені В. Мамутова Національної академії наук України» Інна Заблодська та доктор економічних наук, професор, декан факультету міжнародних відносин та журналістики Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця Олена Птащенко. Досвідчені вчені підкреслили важливість залучення молоді до наукової діяльності, культивування у нового покоління європейських цінностей і формування усвідомлення принципів сталого розвитку України.

До учасників конференції також звернувся спеціаліст з промоції підприємництва Програми ООН з відновлення та розбудови миру Олег Чанкотадзе, який розповів про діяльність в рамках зазначеної програми, що спрямована на досягнення цілей сталого розвитку через підтримку підприємництва і створення нових робочих місць.

З цікавими доповідями про результати наукової роботи виступили науковці-початківці, здобувачі вищої освіти 2-го курсу Факультету економіки і управління СНУ ім. В. Даля Микита Рябуха та Таїсія Павлюченко. Їхні виступи висвітлили актуальні науково-практичні питання зміни моделей трудової поведінки в умовах цифровізації та розвитку методичного забезпечення апарату управління підприємством.