Науковці СНУ ім. В. Даля відвідали лекції авторитетів галузі енергозбереження Польщі

Науковці СНУ ім. В. Даля взяли участь у заходах, організованих AGH в рамках проекту KlastER – серії експертних лекцій, які провели зокрема  найбільші авторитети енергетичної галузі Польщі.

Своїм досвідом поділилися уповноважений Уряду зі стратегічної енергетичної інфраструктури в 2015-2022 Piotr Naimski, колишній міністр клімату й довкілля Michał Kurtyka, заступник міністра клімату й довкілля Ireneusz Zyska, президент управління регулювання енергетики (ERO) Rafał Gawin, Прем’єр-міністр Польщі з 1997 по 2001 рік, депутат Європарламенту Jerzy Buzek.

На лекціях фахівці представили власні концепції розвитку галузі, діагностику поточного стану та рекомендації щодо майбутньої діяльності.

Розвиток розподіленої енергетики як ключового елемента енергетичної трансформації є гострою та багатогранною темою, в якій переплітаються технічні, економічні, законодавчі та соціальні аспекти. У ситуації зростання невизначеності щодо енергетичної безпеки варто прислухатися до голосів спеціалістів, щоб дізнаватися про складні питання від найкраще поінформованих людей.

Питання, які виносилися на обговорення, будуть використані в ОП 101 «Екологія», 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та 184 «Гірництво». Лекції прослухали представники Факультету інженерії СНУ ім. В. Даля декан Сергій Кудрявцев, завідувач кафедри фармації, виробництва та технологій Вадим Тарасов та завідувач кафедри електричної інженерії Євген Руднєв.