Науковці Факультету інженерії взяли участь у роботі 16-ї Міжнародної наукової конференції “Моніторинг небезпечних геологічних процесів та екологічного стану довкілля“.
Її організатором виступив ННІ «Інститут геології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка за підтримки Європейської Асоціації Геологів та Інженерів (EAGE).
Захід мав насичену наукову програму, за 4 дні було заслухано 232 доповіді, були представлені нові підходи щодо використання геолого-геофізичних методів для оцінки природних та техногенних процесів, а також екологічного аналізу територій.
Цьогоріч конференція працювала за напрямами: сучасні технології геофізичного моніторингу; моніторинг водного середовища та атмосферного повітря; моніторинг небезпечних геологічних процесів та заходи для запобігання та мінімізації ризиків; геофізика в інженерній геології, ґрунтознавстві, археології, екології; геоінформаційні системи і технології; геологічне моделювання та речовина Землі; моніторинг при пошуках і розробці родовищ корисних копалин; моніторинг екологічних та економічних ризиків; економічна геологія.
У рамках роботи конференції учасники обговорили утримання академічної ліцензії сучасної технології гірничо-геологічної інформаційної системи Micromine. Програмне забезпечення Micromine використовується для розвідки і гірничого проектування, яке пропонує інтегровані інструменти для моделювання, оцінки, проектування, оптимізації та планування. Для геологів-розвідників Micromine Origin збирає, управляє та інтерпретує найважливіші дані з видобутку та розвідки корисних копалин. Це забезпечує глибоке розуміння проектів, що дозволяє більш точно орієнтуватися на перспективні регіони. Для гірників Micromine Beyond надає прості у використанні інструменти моделювання, оцінки та проектування для спрощення завдань проектування та виробництва. Модуль планування Micromine Beyond надасть гірничим інженерам інтелектуальне інтегроване рішення для забезпечення оптимального процесу видобутку корисних копалин, допоможе спростити свою роботу, уникнути більшої частини помилок, що призведе до оптимізації часу та витрат та отримання додаткового прибутку.
15 грудня підписано договір на отримання академічної ліцензії між Micromine Pty Ltd (Австралія) та СНУ ім. В. Даля. 22 грудня університет отримав 10 ліцензій Network Micromine Origin & Beyond Academic.
У конференції взяли участь завідуючий кафедрою фармації, виробництва та технологій Вадим Тарасов, професор Микола Антощенко, доцентка Ольга Захарова та завідуючий кафедри електричної інженерії Євген Руднєв.