Навчальний курс науковців СНУ ім. В. Даля з кібербезпеки презентовано ще двом університетам-партнерам

Відбувся вступний семінар з інтеграції курсів із кібербезпеки в навчальні плани українських університетів в рамках співпраці викладачів факультету інформаційних технологій та електроніки СНУ ім. В. Даля з Фондом цивільних досліджень і розвитку США (CRDF Global).

Враховуючи важливість питань кібербезпеки, особливо у воєнний час, у 2023 році CRDF Global продовжує співпрацю з українськими університетами для розвитку їхнього потенціалу щодо навчання кібербезпеці через ініціативу з розробки навчальних програм. Для цих цілей існуючі програми з кібербезпеки буде адаптовано та інтегровано в навчальні плани нещодавно визначених нових українських університетів-партнерів. Вибрані українські університети тісно співпрацюватимуть із призначеним українським експертом з кібербезпеки та менторами (викладацький склад) з університетів, які брали участь у розробці навчальних курсів з кібербезпеки, щоб вибрати найбільш відповідний курс(и) із семи існуючих та інтегрувати їх до навчальних планів нових українських університетів-партнерів.

Мета вступного семінару – познайомити представників нових залучених українських університетів-партнерів із досвідом розробки навчальних курсів із кібербезпеки, презентувати існуючі курси з кібербезпеки, які було розроблено завдяки підтримці Державного департаменту США та в партнерстві з Purdue University (США), обговорити подальшу співпрацю щодо інтеграції цих курсів в навчальні плани нових українських університетів-партнерів, сформувати план такої співпраці.

Семінар відбувався на платформі Zoom. В рамках семінару професор кафедри інформаційних технологій та програмування Олег Захожай та декан факультету інформаційних технологій та електроніки Сергій Митрохін презентували розроблений ними навчальний курс «Кібербезпека в аспекті інформатизації та діджиталізації суспільства». Минулого року цей курс вже було інтегровано в навчальні плани двох українських університетів. В цьому році, завдяки підтримці CRDF Global, курс має бути інтегровано в навчальні плани двох нових українських університетів-партнерів.