Потенціал релокованих науковців СНУ ім. В. Даля використовується в українських громадах

Представники СНУ ім. В. Даля взяли участь у модерованому обговоренні «Застосування потенціалу релокованих еко-організацій у нових громадах», яке відбулось у м. Черкаси.

Захід було організовано Міжнародним фондом “Відродження” в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні за фінансової підтримки Швеції.

Науковці представили результати участі у двох екологічних проєктах:

1) «Дослідження діяльності переміщених екологічних громадських організацій і активістів Донеччини і Луганщини». Дослідниками проєкту виступили: Інна Семененко, завідувачка кафедри економіки і підприємництва, керівниця Ресурсного центру зі сталого розвитку при СНУ ім. В. Даля; Сергій Кудрявцев, декан факультету інженерії СНУ ім. В. Даля, керівник ГО «Фундація «Простір»; Яна Білоус, доцентка кафедри публічного управління, менеджменту та маркетингу СНУ ім. В. Даля; Ольга Жидкова, громадська активістка, керівниця ГО «Імпакт Центр СХІД.ЮА»;

2) розробка екологічного профілю Калуської міської територіальної громади Львівської області в межах проєкту «Еко-профіль громади». Розробниками проєкту у співпраці з Калуською міською радою виступили: Сергій Кудрявцев, декан факультету інженерії СНУ ім. В. Даля, керівник ГО «Фундація «Простір»; Яна Білоус, доцентка кафедри публічного управління, менеджменту та маркетингу СНУ ім. В. Даля; Ольга Жидкова, громадська активістка, керівниця ГО «Імпакт Центр СХІД.ЮА».

Яна Білоус

Сергій Кудрявцев

Учасники заходу також висвітили ідеї й практики, які впроваджувались у громадах, що прийняли внутрішньо переміщених еко-активістів; проаналізували соціальний і економічний ефект від залучення потенціалу ВПО у громадах під час воєнного стану; показали, наскільки корисною для нових громад може стати проактивна позиція релокованих громадських організацій; окреслили напрямки подальшої діяльності в контексті відновлення та європейської інтеграції України.

У заході взяли участь Сергій Кудрявцев і Яна Білоус.