Науковці СНУ ім. В. Даля вивчали можливості зеленої хімії в Україні

Співробітники кафедри хімічної інженерії та екології взяли участь у роботі онлайн-заходу «Презентація Глобальної програми інновацій та мереж у зеленій хімії (GreenChem) в Україні».

Науковці СНУ ім. В. Даля вивчали можливості зеленої хімії в Україні

Мета заходу – обговорення нових можливостей, пов’язаних із зеленою хімією в Україні. У заході взяли участь представники Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Центру зеленої хімії та зеленої інженерії Єльського університету (США), Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО), Центру ресурсоефективного та чистого виробництва, представники компаній, організацій, асоціацій, неурядових організацій, фінансових установ та науково-дослідних інститутів.

Науковці СНУ ім. В. Даля вивчали можливості зеленої хімії в Україні

Глобальна програма інновацій та мереж у зеленій хімії (GreenChem) має на меті посилити раціональне управління промисловими хімічними речовинами та відходами шляхом впровадження ефективного контролю, скорочення та/або ліквідації відходів, а також, зокрема, розширити застосування рішень зеленої хімії щодо стійких органічних забруднювачів та заміни ртуті шляхом розбудови потенціалу, впровадження інновацій та створення глобальної мережі зеленої хімії, що сприятиме підвищенню обізнаності, підтримці та впровадженню рішень у сфері зеленої хімії.

Науковці СНУ ім. В. Даля вивчали можливості зеленої хімії в Україні

Програма фінансується Глобальним екологічним фондом (ГЕФ), впроваджується Організацією Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) та виконується Єльським університетом у тісній співпраці з партнерами шести цільових країн-бенефіціарів (Індонезія, Йорданія, Перу, Сербія, Уганда та Україна).